1) Excelsior - Ajax 0-2 (0- Holland Casino Eredivisie - zondag 22 december 2002 - Stadion Stad Rotterdam Verzekeringen - 3.687 Scoreverloop: 2. Zlatan 0-1, 51. Pasanen 0-2 Scheidsrechter: Rien Koopman Bijzonderheden Ajax kent een waslijst aan blessures - onder wie Cristian Chivu, Jari Litmanen, Rafael van der Vaart, Hatem Trabelsi en Jelle van Damme - en is zichtbaar vermoeid van alle inspanningen van de eerste competitiehelft. Toch kan Excelsior in Rotterdam de Amsterdammers geen 'pijn' doen, zoals trainer Adrie Kos ter na afloop van de wedstrijd zegt. De ploeg van Ronald Koeman wil het duel zo snel mogelijk beslissen en wordt daarbij uit stekend geholpen door Zlatan, die de laatste weken zo goed in vorm is. Al na twee minuten maakt de Zweed het openings doelpunt. Na het overtuigende begin valt het team iets terug. Dat heeft ook te maken met de dadendrang van de Rotter dammers, die zich door de vroege achterstand niet laten ontmoedigen en voortvarend de strijd aangaan. Op twee kansen na heeft Excelsior ech ter niet de kracht om het Ajax echt moeilijk te maken. Nourdin Boukhari, Rotterdam mer in Amsterdamse dienst, kan in de veertiende minuut al een einde maken aan de aspi raties van de thuisclub, als hij de bal na een hard schot van Zlatan uit de rebound in zijn voeten krijgt. Maar de links buiten mikt van dichtbij naast. De laatste hoop voor Excelsior vervliegt als vlak voor rust ver dediger Buijs van het veld wordt gestuurd na een tackle van achter op Boukhari. Ajax vertaalt de numerieke over macht niet meteen in doelpun ten, aangezien de aanvallers de scherpte missen; weer is het Boukhari die voor open doel niet weet te scoren. Ook in de tweede helft zijn het vrijwel uitsluitend de Aja- cieden die aanvallen, maar echt grote kansen worden niet gecreëerd. Tot Andy van der Meyde tot drie keer toe een corner mag nemen. Uit de derde poging kopt Petri Pasa nen raak, 0-2. Commentaar We kwamen voor drie punten, meer niet.' (Ronald Koeman) 'De thuisnederlaag tegen PSV is eigenlijk het enige smetje op de eerste seizoenshelft.' (Ronald Koeman) Petri Pasanen kopt in de tweede helft een corner van Van der Meyde binnen, waarna de wedstrijd op slot zit. AJAX MAGAZINE FEBRUARI/MAART 2003 Links: Maxwell speelt wegens een blessure van Jelle van Damme weer linksachter. Rechts: Nourdin Boukhari mist tot twee keer toe voor open goal. Excelsior: Malkowski; Swerts, Olfers, De Haan, Mtiliga; Buijs, Boutahar, Bastos; Koswal (73. Boussatta), Lopes (46. El Hamdaoui), Pinas (76. Holman) Coach: Adrie Koster Ajax: Didulica; De Jong, Bergdolmo, Pasanen, Maxwell; Galasek, Pienaar, Witschge (68. Seedorf); Van der Meyde, Zlatan (73. Mido), Boukhari (62. Wamberto) Coach: Ronald Koeman Zlatan heeft net de score geopend.

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 51