De aftrap Het keepersprobleem was op de eerste training na de winterstop verworden tot een luxepro bleem: vier fitte doelmannen maakten zich op voor de tweede helft van het seizoen. Maar inmiddels heerst de blessurevloek weer in het kamp van Wil Coort en de zijnen en voorlopig lijkt er nog geen einde te komen aan de bizarre keeperscarrousel. Van links naar rechts: Bogdan Lobont stond slechts één keer onder de lat bij Ajax 1 in een officiële wedstrijd (26-11-2000, FC Utrecht - Ajax 2-1). Grim en een vervelende schouderblessure hielden Lobont ook na dat optreden weer aan de kant. Het seizoen 2001-2002 werd de Roemeen verhuurd aan Dinamo Boekarest, aartsrivaal van 'zijn' Rapid Boekarest. Mede dankzij hem veroverde Dinamo de titel én de nationale beker van Roemenië. Terug in Amsterdam sloeg het noodlot nogmaals toe; weer die schouder, echter ditmaal de linker. Maar Lobont is weer fit en heeft een streepje voor op de rest. Koeman ziet in hem zijn eerste keeper en in de tweede competitiehelft mag de doelman van het Roemeens nationale elftal zijn faam als supertalent eindelijk gaan waarmaken. Henk Timmer werd aan het begin van dit seizoen na het wegvallen van Lobont en Joey Didulica gehuurd van AZ. Toen het bij Maarten Stekelenburg in de wedstrijd tegen Inter in Milaan in zijn bilspier schoot, maakte Timmer in de Champions League zijn debuut voor Ajax 1 Ook thuis tegen Rosenborg bewaakte hij met verve het doel. Maar ook Timmer heeft pech. Net hersteld van een verdraaide knie, verrekte de doelman in Portugal de band van zijn linkerenkel en is hij enkele weken niet inzetbaar. Joey Didulica wil liever niet als'kamikaze keeper' betiteld worden, maar uit bij Lyon en vooral tegen Valencia maakte de Australiër van Kroatische afkomst die naam in positieve zin waar. Met fabuleuze reddingen hield hij Ajax op de been. Zolang de polsblessure van Maarten Stekelenburg nog aanhoudt en de enkels van Didulica het houden is hij in ieder geval tweede in de rij achter Lobont. Aan het einde van het seizoen zal Didulica de club verlaten. Zijn contract met Ajax loopt dan af en wordt niet meer verlengd. Maarten Stekelenburg en Ajax hebben inmiddels wel overeenstemming bereikt over het verlengen van zijn contract, tot medio 2008. Hij was de keeper voor de toekomst, maar verdedigde dit seizoen al dertien keer stijlvol het doel van Ajax 1. Hersteld van een onwillige bilspier revalideert de 'Van der Sar lookalike' op dit moment van een polsblessure. 4 AJAX MAGAZINE FEBRUARI/MAART 2003

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 4