Ajax - AS Roma 2-1 (1-0) Champions League - dinsdag 10 december 2002 - Amsterdam Arena - 50.148 Ajax: Stekelenburg; Trabelsi (33. Yakubu), Bergdolmo, Pasanen, Maxwell; Pienaar, De Jong, Witschge; Van der Meyde (79. Boukhari), Zlatan, Mido (56. Litmanen) Coach: Ronald Koeman AS Roma: Antonioli; Panucci, Samuel, Zebina; Cafu, Delias (61. Montella), Emerson, Lima, Candela; Totti, Cassano (72. Batistuta) Coach: Fabio Capello Bijzonderheden In een tot aan de nok toe gevulde Arena moet Ajax het doen zonder zijn bepalende spelers Cristian Chivu, Tomas Galasek (beiden geschorst) en Rafael van der Vaart (gebles seerd). Patri Pasanen, Nigel de Jong en vooral Steven Pienaar doen als stand-ins echter niet onder voor de 'vaste waar den'. Ook Richard Witschge speelt een buitengewoon goede wedstrijd. De linker middenvelder zeult van links naar rechts over het veld, ruimt het een en ander op in de verdediging en maakt het leven zuur van de beste man aan Italiaanse kant, Emerson. Zo actief en geïnspireerd als de Ajacieden zijn, zo apathisch staan de Romeinen in het veld. Het is ontluisterend hoe weinig initiatief de ploeg van Fabio Capello neemt en hoe ongeïnteresseerd de grote vedetten lijken te zijn. Ook na de snelle treffer van Zlatan, die alert reageert als doelman Antonioli een schot van De Jong niet goed pareert, houdt Ajax ondersteund door het enthousiaste publiek het ini tiatief. De Arena raakt hele maal in extase als Steven Pie naar met een prachtige beweging Zebina poort. In de tweede helft neemt Roma iets meer initiatief, waardoor Koeman het nood zakelijk acht een man meer op het middenveld te zetten. De trainer brengt Jari Litma nen in voor de minder bal vaste Mido. Litmanen, die de eerste seizoenshelft wegens blessures maar weinig speel minuten opdoet, bewijst meteen weer zijn waarde. Op aangeven van Zlatan maakt hij met een mooi schot 2-0. Dat Battistuta alsnog tegen scoort heeft alles te maken met een glijpartij in de Ajax-defensie veroorzaakt door het slechte veld. Commentaar 'Ik speelde een van mijn beste wedstrijden ooit. Daarvoor moet ik ook God danken.' (Steven Pienaar) We hebben de overwinning vooral te danken aan een geweldige teamprestatie.' (uitblinkers Richard Witschge, Jari Litmanen, Zlatan, Petri Pasanen) Scoreverloop: 11. Zlatan 1-0, 66. Litmanen 2-0, 89. Batistuta 2-1 Scheidsrechter: Markus Merk (Duitsland) Zlatan in duel met Delias. De Zweed speelt een van zijn beste wedstrijden voor Ajax ooit. Links: Steven Pienaar dolt Cassano. Rechts: Ook Richard Witschge speelt een fantastische partij. Groep B Arcana! - Valpnria fl-(l Stand Arsenal Ajax Valencia AC Rnma Jari Litmanen bewijst zijn waarde en maakt tien minuten na zijn invalbeurt ->_n AJAX MAGAZINE FEBRUARI/MAART 2003 47

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 47