Graafschap - Ajax 1-1 (0-1) De Holland Casino Eredivisie - zaterdag 7 december 2002 - De Vijverberg, Doetinchem -11.000 Steven Pienaar in duel met oud-Ajacied Dennis Schulp. Links: Rafael van der Vaart verlaat geblesseerd het veld. De bles sure aan zijn bovenbeen blijkt ernstig te zijn. De mid denvelder is tot na de winter stop niet inzetbaar. Rechts: Net als Ronald Koeman is Richard Witschge boos op scheidsrechter Temmink. De Graafschap: Wevers; Bot, Bakens, Berck Beelenkamp, Hermans; Hertog (46. Schulp), Smit, Van Leerdam; Zafarin (83. Van der Kruis), Van de Haar, Valjeev (90. Culina) Coach: Peter Bosz Ajax: Didulica (31. Stekelenburg); De Jong, Bergdolmo, Pasanen, Maxwell; Pienaar, Galasek, Van der Vaart (22. Witschge); Van der Meyde, Mido, Sikora (70. Zlatan) Coach: Ronald Koeman Bijzonderheden Het verschil in punten (28) tussen de twee ploegen ver taalt zich niet terug in de ver houdingen op het veld. Hoe wel Ajax voor het grootste gedeelte het beste van het spel heeft, weet hekkenslui ter De Graafschap aan te klampen bij de koploper. Mido is alert als de bal na een corner van Andy van der Meyde in het strafschopge bied blijft hangen en brengt Ajax op voorsprong. Maar vlak na rust is het de Egypte naar die zijn man laat lopen, waardoor Zafarin gelijk kan maken. Al in de eerste helft haken twee Ajacieden af met bles sures. Joey Didulica kermt van de pijn na een botsing met Zafarin en wordt vervan gen door Maarten Stekelen burg. Rafael van der Vaart is dan, vlak na de Ajax-treffer, al het veld afgelopen. Zijn g blessure blijkt achteraf ern stiger dan die van de doel man; bij de middenvelder wordt een scheurtje in het linkerdijbeen geconstateerd. Twintig minuten voor tijd moet ook Victor Sikora het bekopen: de vleugelspits heeft de buitenmeniscus van zijn rechterknie beschadigd. Door de drie noodgedwon gen wissels kan Ronald Koe man niet meer ingrijpen als gewenst. De trainer heeft Zla tan al een tijd warm laten lopen met het oogmerk hem in te laten vallen voor Mido, die hij wil bestraffen voor zijn onoplettendheid bij de tegengoal. Vlak voor tijd wordt de Egyp te tenaar alsnog bestraft als Van der Kruis zich theatraal laat o vallen bij een opstootje tus sen de twee. Scheidsrechter Temmink volgt tot woede van de Ajacieden en trainer Koe man het advies van zijn assis tent: rood voor Mido. Commentaar 'Die vent moet naar Holly wood om films te gaan maken.' (Mido over Van der Kruis) 'De Graafschap speelde op u het scherpst van de snede. i Maar wij hadden toch veel z meer kunnen doen met de ruimtes die weggegeven wer- 2 den.' (Ronald Koeman) Links: Koeman is niet tevreden over de aanvallers. Ook Andy van der Meyde is tegen De Graaf schap volgens de trainer te veel uit op eigen succes. Rechts: Mido wordt na zijn doelpunt omhelst door Van der Meyde. De rode kaart waarmee Tem mink de Egyptenaar vlak voor tijd bestraft, wordt een aantal dagen later weer kwijtge scholden. AJAX MAGAZINE FEBRUARI/MAART 2003

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 45