Ajax - FC Twente 2-1 (1-1) Holland Casino Eredivisie - zondag 1 december 2002 - Amsterdam Arena - 47.444 Scoreverloop: 18. Van der Vaart 1-0, 42. Polak 1-1 (pen), 90. Van der Vaart 2-1 Scheidsrechter: Dick van Egmond Bijzonderheden Ajax, met Victor Sikora op links, Andy van der Meyde op rechts en Zlatan als diepste spits, begint voortvarend aan de wedstrijd tegen Twente. Koeman laat Rafael van der Vaart met het oog op zijn ontwikkeling weer eens op het middenveld spelen. Na 18 minuten is het de 'midden velder' die de score opent. Hatem Trabelsi brengt de bal in het strafschopgebied en na een scrimmage waarbij Zlatan aan het langste eind trekt, maakt Van der Vaart met een omhaal 1-0. Maar Twente laat zich niet kisten; ook de ploeg van René Vandereijcken is gevaarlijk. Joey Didulica redt echter een aantal keren knap. De Ajacieden ogen na het doelpunt vermoeid door de uitputtingsslag in Valencia en spelen onzorgvuldig. Bij een uitval van Cairo drie minuten voor rust spurten Trabelsi en de Twente-spits samen naar de bal. De Tunesiër, die toch al niet zo'n gelukkige wed strijd speelt, glijdt uit en neemt in zijn val zijn tegen stander mee. Scheidsrechter Van Egmond legt de bal op de stip, waarna Sjaak Polak de gelijkmaker binnenschiet. Ook na rust heeft Ajax moeite een gat te vinden in de stugge Twentse verdediging. Na een uur brengt Koeman eerst Mido en later Jari Litmanen in het veld, die de jacht naar de winnende treffer meer kracht bijzetten. Het doorzettingsver mogen en de vechtlust om te winnen worden beloond. Een lange trap van André Bergdolmo bereikt Mido. De Egyptenaar geeft de bal vlijm scherp voor op de inkomende Van der Vaart, die van dichtbij koppend scoort, 2-1. Commentaar 'We hebben het niet verdiend om te winnen, maar dit is misschien het geluk van de kampioen.' (Ronald Koeman) 'Geen zorgen jongen, straks maak ik de winnende.' (Rafael van der Vaart tegen Patrick Pothuizen vlak voor zijn tweede doelpunt) 'Vandaag heeft Rafael bewe zen dat spelen als linkshalf niet ten koste gaat van zijn rendement.' (Ronald Koeman) Ajax: Didulica; Trabelsi, Bergdolmo, Chivu, De Jong (46. Maxwell); Galasek, Pienaar (64. Litmanen), [Van der Vaart; Van der Meyde, Zlatan (60. Mido), Sikora Coach: Ronald Koeman FC Twente: Boschker; El Brazi, Pothuizen, Gruijic, Heubach; Van de Paar (82. De Witte), Cziommer, Ouedrago, Polak; Cavens (64. Collins), Cairo (90. Verlinden) Coach: René Vandereijcken Ajacied van de wedstrijd Rafael van der Vaart na het winnende doelpunt. Links: Nigel de Jong staat de eerste helft rechtsback en wordt na rust vervangen door Maxwell. Rechtsboven: Mido, hier in duel met Gruijic, krijgt het vlak voor tijd op zijn heupen en stelt met een schitterende voorzet Van der Vaart in staat om als nog de wedstrijd te beslissen. Rechtsonder: Hatem Trabelsi heeft een offday. Ronald Koeman zegt na afloop van het duel dat hij niet weet of de ramadan er iets mee te maken heeft, maar stelt dat hij blij is dat de vastenmaand die week eindigt. 'Bevorderlijk voor de prestaties kan het niet zijn,' aldus de trainer. AJAX MAGAZINE FEBRUARI/MAART 2003

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 43