Valencia CF - Ajax 1-1 (0-0) Champions League - woensdag 28 november 2002 - Mestalla Stadion, Valencia - 40.000 Valencia: Canizares; Carboni (75. Aurelio), Peilegrino, Ayala, Curro Torres; Vicente, Baraja, Albelda (85. De Los Santos), Angulo; Mista (68. Sanchez), Carew Coach: Rafael Benitez Ajax: Didulica; Trabelsi, Bergdolmo, Chivu, Maxwell; Van der Meyde, Galasek, Pienaar (73. De Jong), Van der Vaart, Mido (86. Boukhari); Litmanen (60. Zlatan) Coach: Ronald Koeman Bijzonderheden Op papier oogt de opstelling van Ajax - met voorin Mido aan de linkerkant, Andy van der Meyde aan de rechter kant en Jari Litmanen als meest vooruitgeschoven mid denvelder - zeer aanvallend. In de praktijk komt van de goede offensieve bedoelingen van Ronald Koeman helemaal niets terecht. Met razendsnel combinatiespel overklast Valencia Ajax. De Ajacieden hebben vrijwel geen moment de tijd om op adem te komen. De lange Noor Carew staat na twee minuten voor een open doel, maar weet de bal er niet in te krijgen. De rest van de avond ziet de spits zijn inzetten door Joey Didulica gestopt, die zich na een onhandig begin knap herstelt. Voor rust krijgt Ajax tot zijn eigen schrik twee kansen tot scoren. De inzet van Litmanen is echter te zacht en een omhaal van Van der Vaart treft ook geen doel. In de tweede helft blijft Ajax met kunst- en vliegwerk overeind en is het voor Valencia prijsschieten op Didulica. Toch komt Ajax tot drie maal toe tot een heuse aanval en weten de Amster dammers tegen de verhou dingen in zelfs te scoren. Eerst wordt een onverwacht schot van Mido maar net door Canizares gestopt, daarna schiet Zlatan een voorzet van de Egyptenaar net naast. Kort daarop omspeelt Zlatan de Spaanse keeper knap nadat hij de bal via een subliem passje van Van der Vaart heeft gekre gen, 0-1. In de extra tijd wordt de euforie van de Aja cieden echter weer getem perd als Angulo alsnog - ver diend - gelijkmaakt. Commentaar 'Tussen papier en werkelijk heid gaapte een groot gat. Tactiek is een handig middel, maar als bij iedereen de bal len van de voet stuiteren, dan heb je er niets aan. Het liep vanavond voor geen meter.' (Jari Litmanen) 'Met alle respect voor Olym- pique Lyon en Inter, maar dit Valencia is echt nog een klasse beter.' (Zlatan) Scoreverloop: 87. Zlatan 0-1, 90. Angulo 1-1 Scheidsrechter: Gilles Veissière (Frankrijk) Een curieus moment in de tweede helft: André Bergdolmo denkt dat scheids rechter Veissière gefloten heeft voor een overtreding van Trabelsi, waarna hij de bal in het strafschopgebied met zijn handen oppakt. De arbiter fluit alsnog, maar geeft Valencia een vrije trap in plaats van een penalty. Zlatan passeert doelman Canizares. Links: Euforie na de verrassende treffer van Zlatan. Rechts: Rafael van de Vaart in duel met Ruben Baraja, de regis seur van het sterke Valenci- aanse middenveld. AS Roma - Arsenal 1-3 Stand Arsenal 1 1 0 0 3 3-1 Ajax 10 10 1 1-1 Valencia CF 10 10 11-1 ASRoma 10 0 10 1-3 Ontreddering na de gelijkmaker. AJAX MAGAZINE FEBRUARI/MAART 2003 41

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 41