Katern+ En verder De teams van de Toekomst Inhoud 90 Eentje! Na een eerdere mislukte poging werd Edwin van der Sar op 3 mei 1998 de eerste keeper in de Ajax-geschiedenis die scoorde in een officiële wedstrijd. 22 Ronald Koeman Ronald Koeman wil met Ajax een volgende stap zetten. Hij kent de route naar de echte voetbaltop en weet dat ervaring, bereidwil ligheid en details de komende tijd cruciaal zullen zijn. 6 Hollandse nuchterheid blijft Voetballen, dat is alles waar Rafael van der Vaart zich mee bezighoudt. En wil houden. Het talent, dat zich inmiddels ontwikkeld heeft tot een van de belangrijkste spelers van Ajax, heeft dan ook maar één ding te wensen over, en dat is fit blijven. 'Als ik fit ben, zit alles mee.' 14 Nieuwjaarsspeeches Tijdens de nieuwjaarsreceptie hielden Michael van Praag en Arie van Eijden hun traditionele speeches. Zij spraken vertrou wen uit in de toekomst, maar waarschuw den ook voor de druk van buiten. 16 Kroniek Tien jaar Lucky Ajax* Nikos Machlas naar Sevilla Rinus Michels 75 Ajax zwaait Zwamborn uit*Ziekenbezoek 86 UI 1öi Ut In het Nép-stadion in Boedapest had Ajax al drie maal verloren toen het in het andere stadion van de stad zijn eerste zege op Hon gaarse bodem boekte. Maar een vrolijke avond was het niet. 68 In weer en wind 'In de loop van de avond optrekken van de nog aanwezige mist' voorspelde het KNMI. Niet dus, en Ajax speelde zijn historische mistwedstrijd tegen Liverpool. Een over zicht van Ajax-wedstrijden in barre en bizar re weersomstandigheden. 96 Park de Meer Op de plek van het oude Ajax-stadion in de Watergraafsmeer verrees een bijzondere woonwijk, met veel aandacht voor ecologie en milieu, met kunst die aan Ajax herinnert en met... een middenstip. 100 Buitenstaander: Bettine Vriesekoop Als tafeltennisster bouwde ze een ver bluffende erelijst op. Tegenwoordig maakt ze radio en schrijft ze columns. In één daar van adviseerde ze Ajax Chinese trainings methoden te gaan toepassen. 4 De aftrap 21 Vos preekt de passie 33 Column David Endt 36 Ajax compleet 67 Allianties 67 Bericht uit België 82 Museumstukken 85 Verbeelding 105 Column Theodor Holman 108 Boek 108 De heren media 111 Column Jeroen van den Berg 113 Fanshopping 114 Informatie 28 Wi nterstop Ajax overwinterde in het Portugese Faro en sloot het trainingskamp af met een gala wedstrijd in Cairo. Een beeldverslag. 52 Ajax 2 - Willem II 2-1 53 John van 't Schip: 'De opvolgers moeten sneller klaarstaan' 58 Nieuwe uitdaging voor Danny Blind 62 Uitslagen en standen jeugdelftallen 64 Eerste verlies deert zaterdag 1 niet AJAX MAGAZINE FEBRUARI/MAART 2003 3

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 3