SC Heerenveen - Ajax 0-3 (0-2) Holland Casino Eredivisie - zaterdag 23 november 2002 - Abe Lenstra Stadion -14.400 Scoreverloop: 6. Van der Meyde 0-1, 38. Gélasek 0-2, 76. Van der Meyde 0-3 Scheidsrechter: Roelof Luinge Links: Andy van der Meyde is blij met zijn snelle openings treffer en vindt na afloop dat zijn tweede doelpunt er 'ook wel aardig in zaf Rechts: In de wedstrijd tegen Heeren veen laat Hatem Trabelsi niet zijn beste spel zien. Ook Rafael van der Vaart blinkt eens een keer niet uit. Invaller Richard Witschge verricht het voorbereidende werk voor het derde Ajax- doelpunt. SC Heerenveen: Vonk; Venema, Hansma, Hansson, Edman; Jensen, Radomski, De Jong (83. Kolk); Nurmela, Denneboom (70. Selakovic), Vayrynen Coach: Foppe de Haan Ajax: Didulica; Trabelsi, Bergdolmo, Chivu, Maxwell; Galasek, Pienaar (73. Witschge), Van der Vaart; Sikora (81. Boukhari), Mido (67. Litmanen), Van der Meyde Coach: Ronald Koeman Bijzonderheden Koeman begint met dezelfde elf spelers die tegen NEC in de basis stonden. Maar op advies van Tonny Bruins Slot, die zoals gewoonlijk de tegenstander grondig analy seert, wisselen de vleugel spitsen Victor Sikora en Andy van der Meyde bij de aftrap van kant. De 'truc' pakt goed uit aangezien Van der Meyde, zij het enigszins for tuinlijk, al na zes minuten de openingstreffer binnen schiet. Even daarvoor heeft Vayrynen overigens ver zuimd te scoren, maar lag doelman Joey Didulica in de weg. Met dank aan Didulica kan Ajax dan ook doen waarop het vlak voor een zware Champions-League- wedstrijd gehoopt had: na een vroeg doelpunt sterk verdedigen, wachten op een kans en uitlopen. Het levert geen geweldig spel op, wel nog een doelpunt voor rust. Via een prachtige vrije trap - de Tsjech had de hele week op de training geoefend - scoort Tomas Galasek 0-2. Kort na rust zet Heerenveen aan. John de Jong beproeft Didulica twee maal, maar ook nu blijft de doelman op de been. Daarna zit de wed strijd op slot; de moed is de Friezen in de schoenen gezakt en de Ajacieden in het veld lijken het wel best te vinden. Koeman grijpt in door de zwak spelende Mido te wis selen voor Jari Litmanen, zodat de Fin voor het eerst sinds zijn komst met Rafael van der Vaart samenspeelt. Op papier is Litmanen overi gens in de spits geposteerd, maar in praktijk laat hij zich ver terugzakken, een pro beersel met het oog op het duel tegen Valencia. De 'spits' staat samen met een andere invaller, Richard Witschge, aan de basis van de derde treffer. Op aange ven van Litmanen bedient Witschge na een fraaie actie Van der Meyde, die de bal slechts hoeft in te tikken. Aldus verloopt de generale voor Valencia naar behoren. AJAX MAGAZINE FEBRUARI/MAART 2003

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 39