Ronald Koeman in gesprek met Rafael van der Vaart en Jelle van Damme. In ruim een jaar bracht de trainer verant woordelijkheid, durf, communica tie en teamgeest over op de spe lersgroep. Lobont, hier in actie tegen VfL Wolfsburg, is voorlopig eerste doelman. Bogdan Lobont speelde geen minuut, Joey Didulica en Maar ten Stekelenburg hadden bles sures en Henk Timmer maakte noodgedwongen speelminu ten. Koeman: 'Voor een elftal is dat slecht. Je moet van zeker heden uit kunnen gaan. Met de keepers is dat niet gelukt. Bui ten alle problemen zijn we er toch goed doorgerold. De doel mannen die speelden, deden het echt prima.' Koeman is, wat keepers betreft, weer terug bij af: 'We keren terug naar de situatie aan het begin van het seizoen. Lobont gaat weer spelen en moet zijn plek verdienen. Ik heb nog geen volledig beeld van hem, hoe gek dat ook klinkt. Eén wedstrijd tegen Celtic dit seizoen, dat is alles. Zijn geluk bij een ongeluk is dat hij weer fit is tijdens onze voorbereiding op de tweede sei zoenhelft. Zoals ik er nu over denk, is hij nummer één. Ik heb aangegeven dat ik het liefst met deze drie keepers verder ga: Ste kelenburg, Lobont en Didulica. Ik houd wel van een A-selectie met drie keepers. Joey's contract loopt dit seizoen alleen af.' Revelatie Net als Didulica was er onduidelijkheid rond de status van Petri Pasanen in de selectie. Dat brengt ons bij de verdedigers. De Fin toonde zijn waarde in het staartje van het programma, vlak voor de winterstop. En hij is na die speeltijd weer wat gelukkiger. Koe man: 'Als spelers ongelukkig zijn met hun situatie, valt er wat mij betreft altijd te praten over een vertrek. Met wie dan ook. Maar goed, soms kun je ontevreden zijn, terwijl het drie maanden later AIAX MAGAZINE FEBRUARI/MAART 2003 23

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 23