Ajax zwaait Zwamborn uit selectie reist zonder Jari Litmanen en Henk Timmer van Lissabon naar Cairo. Jong Ajax hervat de competitie met een 4-2 verlies van Jong FC Utrecht. Vrijdag 24 januari Mido en Ajax maken hun reputatie in Egypte waar door in Cairo met 2-1 te winnen van Al-Ahly. Mido maakt het tweede doelpunt. Na de wed strijd reizen de Ajacieden weer terug naar Amsterdam. Maandag 27 januari Op de Toekomst weet Jong Ajax in de slotfase van het competitieduel tegen Jong RKC alsnog te winnen (2-0). De twee doelpunten komen op naam van twee A-junioren. Dinsdag 28 januari Nikos Machlas speelt de rest van het sei zoen op huurbasis voor het Spaanse Sevilla. Sevilla heeft na de verhuurpe- riode een optie tot koop. Onder het thema 'Volendam United met Amster dam!' organiseert de stichting Volendam United een galavoetbalavond ten bate van de slachtoffers van de nieuwjaars brand in het Noord-Hollande plaatsje. Ajax verliest met 2-0 van FC Volendam. In de rust spelen twee teams met oud spelers van Ajax en FC Volendam een straatvoetbalwedstrijd. Vrijdag 31 janu ari Ajax maakt bekend dat Joey Didulica aan het eind van het seizoen de club gaat verlaten. De overeenkomst tussen Ajax en de Australische keeper loopt dan af. Kiran Bechan wordt tot het eind van het seizoen verhuurd aan Sparta. Ajax nam vrijdagavond 31 januari afscheid van Kees Zwamborn. De man die sinds april 2000 directeur jeugdopleiding was, gaat diezelfde functie vervullen bij de Engelse Premier- Leagueclub Sunderland. Teleurstel1i ng Zwamborn, die als speler tussen 1978 en 1981 93 keer voor Ajax uitkwam, volgde in 2000 Hans Westerhof op als directeur van de jeugdopleiding. Op de receptie ter gelegenhied van zijn afscheid werd Kees Zwamborn middels een speech van algemeen directeur Arie van Eijden nog even in het zonnetje gezet. Van Eijden roemde de inzet en kennis van Zwamborn en overhandigde hem een borstbeeldje van de naamgever van de club. 'Ik kijk met heel veel plezier terug op mijn tijd hier bij Ajax,' zei Zwamborn tijdens de receptie op jeugdcomplex de Toekomst. 'Ik denk dat we, met al die trainers hier, aardig wat neergezet hebben. Van tevoren had ik me voor genomen om hier minstens drie jaar te werken, en het enige jammere vind ik dat ik dat net niet heb gehaald. Ik wist, toen ik hier begon, dat het niet voor eventjes zou zijn. Dat vond ik ook erg belangrijk.' De scheidende directeur opleidingen heeft al kennis gemaakt met zijn nieuwe dub Sunderland. 'Ze wilden me erg graag hebben. En wat ik daar heb gezien, beviel me prima. De ambiance in het Engelse voetbal is natuurlijk geweldig.' Zwamborn werd op een voor het voetbal uitzonderlijke manier benaderd door de club uit het noorden van Engeland. 'Sunderland wilde zijn jeugdopleiding echt een gezicht gaan geven. In Engeland vindt het meeste jeugvoetbal plaats op scholen, en dan is het moeilijk om gericht op te leiden. Ze wilden iemand "van het continent", en hebben toen een headhunter gevraagd om in Europa te gaan zoeken. En als je het in Europa over jeugdopleiding hebt, kom je al snel terecht bij Ajax. Sunder land heeft mij vervolgens benaderd, en het contact is beide partijen goed bevallen,' verklaarde Zwamborn. Zwamborn is niet van plan om de Ajax-huisstijl exact te gaan kopiëren bij Sunderland. 'Nee, je moet kijken wat voor voetbal ze daar willen en kunnen spelen, en daar dan de oplei ding op afstemmen.' Contacten met Ajax wil hij graag behouden. Een eerste kans om zijn oude en nieuwe club bij elkaar te brengen doet zich voor in augustus. 'De Premier League heeft zijn eigen directeur opleidingen en die wil een aantal wedstrijden voor junioren organiseren. Daar heeft hij naast andere Engelse clubs zowel Ajax als Sunderland voor uitgenodigd. De kans is dus groot dat de junioren in augustus twee wedstrijden in Enge land komen spelen.' Joris Zandbergen Teleurstelling bij Zlatan na de nederlaag tegen PSV. De Zweed maakt in de wedstrijd wel het vierduizendste doelpunt van Aiax in de Eredivisie. Kees Zwamborn draagt zijn taken over aan Danny Blind, die daar naast de Al blijft trainen. 20 AJAX MAGAZINE FEBRUARI/MAART 2003

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 20