Nikos Machias naar Sevilla Eufori e Dankbetuiging Beste Ajacieden, Hierbij willen wij iedereen hartelijk dank zeggen voor de grote mate van belangstel ling en medeleven die wij hebben mogen ondervinden tijdens ons verblijf in het LUMC-ziekenhuis te Leiden voor een niertransplantatie. De bloemen en kaarten bleven komen hetgeen ons zeer goed heeft gedaan. Een week na de operaties moch ten wij al weer naar huis. Nochmaals hartelijk dank hiervoor en hopelijk spoedig tot ziens op de club! Elly en Tijn Middendorp voor het jaar 2002. Ajax wordt gekozen tot ploeg van het jaar, Ronald Koeman tot coach van het jaar en Nigel de Jong o tot talent van het jaar. Woensdag 18 december Ajax huurt vanaf 1 januari tot het eind van het seizoen David Men- des da Silva van Sparta. De selectie brengt een bezoek aan de kinderafdeling van het VU medisch centrum. Vrijdag 20 december Uit onderzoek in het VU medisch centrum blijkt dat er een scheurtje in een van de handwortelbeen tjes van de linkerpols van Maarten Ste kelenburg zit. Naar verwachting is de doelman twee maanden niet beschik baar. Zondag 22 december In een regen achtig Rotterdam wint Ajax met 2-0 van Excelsior. De ploeg van Ronald Koeman gaat met twee punten achterstand op PSV de winterstop in. Maandag 23 december Cristian Chivu wordt in Roemenië uitgeroepen tot voetballer van het jaar. Maandag 30 december Voor de verkiezing van Afrikaans voetballer van het jaar blijven drie genomineerden over, onder wie Mido. Hatem Trabelsi blijft op de zevende plaats steken. Vrij dag 3 januari Op de Toekomst vindt de buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders plaats. De aandeelhou ders stemmen in met de herbenoeming van Michael van Praag als voorzitter van de raad van commissarissen. Volgens de huidige planning zal Van Praag in de loop van het kalenderjaar 2003 in zijn functie worden opgevolgd door John Jaakke. Zondag 5 januari André Bergdolmo wordt in Noorwegen geko- Nikos Machias speelt de rest van het seizoen voor Sevilla. De Griekse spits wordt door Ajax verhuurd aan de huidige nummer elf van de Spaanse ranglijst. naar Amsterdam. Hij debu teerde voor Ajax in de strijd om de Johan Cruijff Schaal tegen Feyenoord en maakte zijn eerste Ajax-doelpunt in de openingswedstrijd van de competitie 1999-2000 tegen SC Heerenveen. In totaal speelde Machias 74 competitiewedstrijden voor Ajax waarin hij 38 keer scoorde. In 93 officiële wed strijden voor Ajax maakte hij 44 doelpunten. Inclusief vriendschappelijke wedstrij den staat de teller voor Mach ias bij Ajax op 125 wedstrijden en 63 doelpunten. Nikos Machias werd met Ajax in 2002 landskampioen en bekerwinnaar. De Amstel Cup finale op 12 mei 2002 tegen FC Utrecht was zijn laatste offi ciële wedstrijd in Ajax-shirt. Dit seizoen speelde hij uitsluitend negen vriendschappelijke wedstrijden. Hij scoorde in die negen duels drie keer. Op 2 februari debuteerde Machias bij zijn nieuwe club. In de uitwedstrijd tegen Celta de Vigo kwam hij een kwartier voor tijd in het veld. Sevilla won het duel met 1-0 en steeg daardoor naar de elfde plaats. Jari Litmanen wordt bedolven door uitzinnige teamgenoten na zijn mooie doelpunt tegen AS Roma. Machias' contract met Ajax loopt nog tot en met 30 juni 2004. Sevilla heeft na de ver- huurperiode een optie tot koop. Dit seizoen speelde Machias geen officiële wed strijd voor Ajax. Nikos Machias kwam in de zomer van 1999 via Vitesse Nikos Machias' laatste officiële wedstrijd voor g Ajax was de met 3-2 gewonnen Amstel-Cupfinale tegen FC Utrecht 1 op 12 mei 2002. 18 AJAX MAGAZINE FEBRUARI/MAART 2003

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 18