ER 19 NOVEMBER - 31 JRNURR FEBRUARI Tien jaar Lucky Ajax c O hun respectieve verbintenissen met CSU Total Care. De nieuwe contracten hebben een looptijd van vijf jaar. Maandag 2 december Bij onderzoek in het VU medisch centrum wordt vastgesteld dat Cristian Chivu een spier heeft verrekt in zijn rechterbovenbeen. Kees Zwamborn vertrekt per 1 februari 2003 als directeur jeugdopleiding. Vanaf maart 2003 zal hij die functie gaan bekleden bij het Engelse Sunderland. Woensdag 4 december Ook dit seizoen stunt Ajax 2 in de Amstel Cup door Willem II in de Arena met 2-1 te verslaan. Donderdag 5 december Heini Otto zal niet terugkeren als hoofdtrainer van HFC Haarlem. Otto, die in juni 2002 een geslaagde hartoperatie onderging, zal volgend seizoen terugkeren in de technische staf van de jeugdopleiding van Ajax. Zaterdag 7 december In Doe- tinchem speelt Ajax teleurstellend met 1-1 gelijk tegen De Graafschap. Rafael van der Vaart, Joey Didulica en Victor Sikora verlaten geblesseerd het veld. Ook Mido speelt de wedstrijd niet uit. Hij wordt vlak voor tijd bestraft met een rode kaart. Zondag 8 december Bij Rafael van der Vaart wordt een lichte spierblessure in het linkerbovenbeen geconstateerd. De middenvelder zal ver moedelijk één tot twee weken niet inzet baar zijn. Zowel Mido als Hatem Tra- belsi is genomineerd voor de titel Afrikaans voetballer van het jaar 2002. Maandag 9 december Zaterdagamateur Jamal Akachar tekent een contract voor anderhalf jaar bij Ajax. Victor Sikora is tot de winterstop uitgeschakeld. Onder zoek in het ziekenhuis toont aan dat de buitenmeniscus van zijn rechterknie is beschadigd. Het herstel zal minimaal zes weken vergen. Dinsdag 10 december De rode kaart waarmee Mido is bestraft in de wedstrijd tegen De Graafschap wordt geseponeerd. In een bomvolle Arena wint Ajax door doelpunten van Zlatan en Jari Litmanen op geweldige wijze het Champions-Leagueduel tegen AS Roma (2-1). Vrijdag 13 december Danny Blind zal vanaf 1 februari 2003 het nieuwe hoofd jeugdopleiding van Ajax worden. Hij zal deze werkzaamheden vervullen naast het trainer-coachschap van Ajax Al. Het contract met Danny Blind is tot medio 2006 verlengd. Zondag 15 decem ber Ajax verliest teleurstellend met 2-4 van een agressiever PSV. De l-l van Zla tan is het vierduizendste doelpunt van de club in de Eredivisie. Cristian Chivu en Hatem Trabelsi zeggen wegens bles sures af voor een benefietwedstrijd ter gelegenheid van het eeuwfeest van Real Madrid. De twee Ajacieden zouden het met een Wereldelftal opnemen tegen het team uit de Spaanse hoofdstad. Maandag 16 december Op het Topsport Gala Amsterdam worden de prijzen uitgereikt Links van boven naar beneden: Ter gelegenheid van het jubileum werd een aantal Ajacieden gehuldigd vanwege hun bijzondere verdiensten voor Ajax en Lucky Ajax. Een van hen was Mister Ajax Sjaak Swart, die hier wordt toegespro ken door Rolf Leeser (links) en Lucky Ajax-voorzitter Theo de Groot. Ger van Mourik en speciale gast Michael van Praag met hun Lucky Ajax-herinne- ringsspeld. Twee clubmannen in hart en nieren. Bob Haarms en Dick de Groot. Eddy P.G., de keeper die na 162 wed strijden in Ajax 1 zijn heil zocht en vond in Rotterdam. Lucky Ajax bestaat tien jaar. De dub van oud-eerste-elf- talspelers vierde dit op zaterdag 25 januari met een gala feest in het Amsterdamse Holiday Inn. Tijdens het diner en het aansluitende feest met muziek van het orkest van Tony Eijck was er volop gelegenheid voor de oude garde om herinnerin gen op te halen aan tal van prachtige voetbalmomenten. Die memorabele momenten vormen een schier einde loze reeks, want er liep geen oud speler tussen die niet een of meer prijzen gewonnen heeft met Ajax. En dus bespraken de oude en de min der oude garde zo'n beetje de hele clubgeschiedenis en ging het in één Links: Tonny Bruins Slot, de gangmaker bij de polonaise. Onder: De oude garde collectief op de foto. Freek de Jonge kent zijn plaats. moeite door over kampioenswed strijden in de amateurtijd, over de eerste en de tweede wereldbeker, over de eerste Europa-Cupwedstrij den, over huldigingen, over gewon nen en (eerlijk is eerlijk, soms ook) verloren finales, over mooie voor zetten en rake kopballen. Hoewel velen ook bij andere clubs gespeeld hebben, en sommigen daar zelfs hun grootste successen kenden (denk aan Eddy Pieters Graafland en Theo van Duivenbode, die in 1970 de Europa Cup wonnen met... Feyenoord), voelen al die oud- Ajacieden nog steeds de trots op het Amsterdamse rood en wit. En met recht zijn zij trots op de bij drage die zij hebben geleverd aan de rijke historie van 'hun' Ajax. AJAX MAGAZINE FEBRUARI/MAART 2003 17

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 17