STUS OKTOBER NOVEI De receptie was een trefpunt voor oud-spelers, zoals (vanaf links) Ruud Krol, Loek den Edel en Guus van Ham. elektronische hulpmiddelen en ondersteunt het pleidooi dat Marco van Basten hierover gehouden heeft. Ook Arie van Eijden bepleit een grotere openheid bij de KNVB ten aanzien van de arbitrage. Arbitrale beslissingen hebben direct invloed op de sfeer binnen en buiten het veld. Zolang de KNVB krampachtig achter eenmaal genomen beslissingen blijft staan, zal het respect voor de arbitrage niet toenemen. Door duidelijker naar buiten te bren gen wat er gedaan wordt aan het op een hoger niveau brengen van de kwaliteit van de arbitrage zal er wellicht meer begrip ont staan bij zowel spelers als supporters als er foutieve beslissingen worden genomen. Overigens, vindt Van Eijden, zullen ook de spelers hierbij hun verantwoordelijkheden moeten nemen door niet te pas en te onpas om kaarten voor hun tegenstanders te vragen c.q. obscene gebaren richting supporters te maken, want dit veroorzaakt zeker zo'n grote onrust op de tribune als een eventuele scheidsrechterlijke dwaling. Respect voor elkaar op het veld zal uiteindelijk ook tot respect voor elkaar op de tribunes lei den. Een nieuwjaarsspeech kan niet eindigen zonder een blik (en een toast) op de toekomst, en bij Ajax is dat de Toekomst. Arie van Eijden zei het aldus: 'Het Nederlandse voetbal kan zijn aanslui ting bij de Europese top weer strakker aanhalen door de eigen opleiding nog meer de hoogste prioriteit te geven. Ajax zal dus de opleiding hier op de Toekomst nog nadrukkelijker moeten doorlichten, omdat zelf opgeleide spelers uiteindelijk ook leiden tot een betere totaal-exploitatie als gevolg van lagere afschrijvin gen. Maar ook zijn zelf opgeleide spelers de garantie voor her kenbaarheid bij supporters en bij sponsors. Het zal zeker niet ieder jaar zo zijn dat er, zoals nu met Nigel de Jong, Stefano Seedorf en Wesley Sneijder het geval is, drie of vier spelers door komen; het kan best weieens voorkomen dat een jaar overgesla gen wordt. Maar essentieel blijft het voor de continuïteit op dit niveau voor Ajax wel.' Michel Sleutelberg Dinsdag 19 november Nigel de Jong debuteert in Jong Oranje, dat met 4-1 van Jong Duitsland verliest. Woensdag 20 november In een oefenduel in Gel- senkirchen verslaat het Nederlands elftal Duitsland met 3-1. Rafael van der Vaart speelt de tweede helft mee. Andy van der Meyde komt niet in actie. De oefen interland tussen Tunesië en Egypte ein digt in een 0-0 stand. Mido speelt de hele wedstrijd, Hatem Trabelsi wordt na twaalf minuten gewisseld. Tsjechië met Tomas Galasek speelt met 3-3 gelijk tegen Zweden, waarbij Zlatan wegens een keelontsteking ontbreekt. André Bergdolmo wint met Noorwegen met 1-0 van Oostenrijk. Jelle van Damme kan naar verwachting twee weken niet in actie komen. De Belgische verdediger loopt in de vriendschappelijke wedstrijd België o/21 - Schotland o/21 (2-0) een fractuur op in de grote teen van zijn lin kervoet. Donderdag 21 november Op de Toekomst plaatst Ajax 2 zich onder lei ding van Ronald Koeman - John van 't Schip moet wegens familieomstandig heden verstek laten gaan - voor de kwartfinale van de Amstel Cup voor tweede elftallen door Vitesse 2 met 4-1 te verslaan. Zaterdag 23 november In de aanloop naar de eerste wedstrijd in de tweede ronde van de Champions League loopt Ajax geen schade op en wordt in Friesland met 3-0 van Heerenveen gewonnen. Dinsdag 26 november De selectie reist af naar Spanje ter voorbe reiding op het Champions-Leagueduel tegen Valencia. Woensdag 27 november Ajax stunt bijna in en tegen Valencia. Een minuut voor tijd scoort Zlatan 0-1, maar Angulo trekt de stand in blessure tijd verdiend gelijk. Donderdag 28 november Ajax tekent bezwaar aan tegen de belastingsaanslag van 5,2 miljoen die betrekking heeft op transfers van Shota Arveladze en Michael Laudrup in 1997. Donderdag 28 november Waldo Ponce vliegt na een stage van tien dagen weer terug naar Chili. De verdediger laat een goede indruk achter. Vrijdag 29 november In de Rinus Michels Zaal van de Amsterdam Arena vindt de Alge mene Vergadering van Aandeelhouders (AVA) plaats. De Japanner Sho Naruoka loopt vijf dagen stage bij Jong Ajax. Zaterdag 30 november De spelers en hun kinderen krijgen bezoek van Sinterklaas en zijn Pieten. Zondag 1 december In blessuretijd maakt Rafael van der Vaart alsnog de winnende treffer tegen FC Twente, waardoor de wedstrijd met een 2-1 stand in het voordeel van Ajax eindigt. Cristian Chivu verlaat vlak voor tijd geblesseerd het veld. Voorafgaand aan de wedstrijd tegen FC Twente ver lengen Ajax en de Amsterdam Arena 16 AJAX MAGAZINE FEBRUARI/MAART 2003

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 16