Ajax-supporters in het uitvak van Stadion Hard- turm. het blussen flinke brandwonden op te lopen. De oorzaak van de brand zou nooit worden opge- I helderd; vermoedens van brandstichting bleven I vermoedens. De brand was de laatste van een opvallende serie branden in Zwitserse voetbal stadions: eind jaren twintig woedden in Olten, Aarau en de Letzigrund in Zürich ook al vuur zeeën. In 1944 was het in Neuchatel weer raak. Hardturm, in 1954 nog gastheer van vijf WK- wedstrijden, was in 1968 opnieuw aan de beurt. Ook nu brandde de hoofdtribune helemaal af. Wederom verhuisde Grasshopper tijdelijk naar de Letzigrund van grote rivaal FC Zürich, - juist op tijd voor het kampioensfeest aldaar. In de jaren tachtig kreeg het verouderde stadion een gewenste facelift, met niet alleen comforta belere en meer overdekte tribunes, maar ook voldoende faciliteiten voor de in groten getale bij Grasshopper aanwezige zakenlieden. Eén Tag auf den andern um eine Sehenswürdigkeit reicher geworden ist, die ihresgleichen die Schweiz bisher nicht besass.' Felle brand Helaas zouden de pennen ook minder gelukza lige zinnen moeten produceren: Hardturm kreeg twee keer met een felle brand te maken. De eerste ontstond op 16 mei 1934 na een wedstrijd tussen het Zwitserse nationale elftal en profclub West Ham United. Binnen een uur was er van de hoofdtribune weinig meer over. Conciërge Francis Mosimann zette een stap naar plaatselijke onsterfelijkheid door tijdens Bij Ajax' eerste bezoek aan het Hardturm-sta- dion, in novem ber 1995, bleek tijdens de war- ming-up dat het veld nogal plak kerig was. Het doorgaans snelle spel van de Aja- cieden had daar tijdens de wed strijd duidelijk onder te lijden. Met de 0-0 tegen Grasshopper-Club vestigde de ploeg van Danny Blind een record door vijftien maal ach tereen ongesla gen te blijven in de Europa Cup. GRCÊ7 AIAX MAGAZINE DECEMBER 2002/JANUARI 2003 91

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 91