Het was een warm weerzien. Vanaf links: Dar win Hoost (oud jeugdspeler van Ajax), keeper Bram Verbist, Stefano Seedorf, Jan 01de Rieke- rink, José Valen cia en Daniel Cruz. <D (O c a> CL o c cd aj :<D CD CO CD o CO CD -P CJ ra o o -p CD ■a c CD "O CD wereldkampioen bent, moet je wel iets in huis hebben, ledereen zegt dat de beste positie voor Walker voor de verdediging is of rechts op het middenveld. Maar waarom lieten ze hem dan niet op die positie spelen bij Ajax? Wanneer hij zegt dat hij meer een middenvelder is dan een verdediger, heb ik daar zo mijn vraagtekens bij. Als wij kwamen scouten, speelde hij altijd "op 3" of "op 4". Het gaat nu beter sinds Leo Been hakker met hem gesproken heeft. Het venijn, het gif dat je op het middenveld moet hebben, zoals Jan van Halst dat heeft of Jan Wouters dat had, dat heeft hij wel opgepakt. Ik moet er wel bij zeggen dat het niet gemakkelijk is voor die gasten. Als je van Ajax komt, betekent het niet dat je het hier even gaat maken. Het is anders voetballen, een andere cultuur. Ze moeten zich elke keer bewijzen, ook op de training. Dat is alleen maar goed. Misschien dat ze toch sterker zullen terugkomen. Is het niet bij Ajax, dan is het wel bij een andere club. Ze moeten het zelf doen.' Weerzien De warming-up, een half uur voor de wedstrijd. Het stadion is nog vrijwel leeg. Beide selecties staan op het veld en er ontstaat een mooi tafe reel. Terwijl de spelers van Jan Olde Riekerink, nu AA Gent, zich warmlopen, omhelst de coach zijn voormalige pupillen die nu het paarse shirt van GBA dragen. Aan alles is te zien dat de mannen een hechte band hebben. Zo speelt Aaron Mokoena bij GBA op aanraden van zijn vroegere coach. 'Olde Riekerink zei dat als ik hier zou gaan spelen, ik meer zou kunnen leren om zo een betere speler te worden. Hij is een goede coach. Iemand die altijd wil winnen, je kan goed met hem praten en hij kan een groep samen smeden. Enige tijd geleden had ik met hem een discussie over hard zijn. Ik vond dat hij te hard was tegen de spelers en ook tegen mij. Ik ben naar hem toegegaan en heb gezegd dat ik het niet trok als hij zo deed. Zijn antwoord was: "Als ik niet zo optreed, worden jullie geen betere spelers. Jullie moeten met dit soort situaties om kunnen gaan." Ik denk dat hij gelijk had. Je moet mentaal sterk zijn, zeker in een periode waarin het niet goed loopt, zoals mij dat ook is overkomen. Ik heb veel respect voor hem. Nu wil ik hem laten zien dat ik waar deer wat hij voor mij gedaan heeft. En hier ben ik: Aaron Mokoena!' Walker, Obodai en Quansah praten met net zoveel liefde over hun vroegere coach. Walker heeft voor aanvang van het seizoen nog contact met Olde Riekerink gehad en Obodai betreurt het nog steeds dat zijn trainer is weggegaan bij Ajax. Quansah mijmert dat het misschien anders met hem was gelopen als hij had gewe ten dat Olde Riekerink naar Gent ging. 'Als ik had moeten kiezen tussen GBA of met de trai ner mee, was ik met de trainer meegegaan. Maar Ajax heeft daarover niets tegen mij gezegd en ik heb Jan er ook niet over gesproken. Ik had het gewoon geweldig gevonden. Bij hem speelde ik in de spits.' Dat hun voormalige coach een moeilijke start heeft bij zijn nieuwe club, betreuren ze. Ze zeg gen dat hij zijn tijd nodig heeft. 'Voetbal in Bel gië is alleen maar lopen. In Nederland is het voornamelijk acties maken.' Maar verliezen van AA Gent om hem weer in het zadel te helpen, willen ze natuurlijk niet. 'Wij moeten ook winnen,' zegt Quansah. 'Ik ben AJAX MAGAZINE DECEMBER 2002/JANUARI 2003

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 66