Al 1i anti es men, vooral het omschakelen van het aanval lende voetbal naar het verdedigende spel was moeilijk. 'Nu gaat het goed/ zegt Walker, de voormalige aanvoerder van Jong Ajax. Hij woont met zijn verloofde Juliana in de binnenstad van Antwer pen en begint zich langzaam thuis te voelen. 'In het begin was dat niet zo, omdat ik een bles sure aan mijn voet had. Daarnaast moest ik erg wennen aan alles. Bij Ajax hadden we van de negentig minuten tachtig minuten balbezit. Hier heeft de tegenstander dat. We moeten meer lopen en verdedigen. Veel opbouwen is er niet bij. Ik heb nu dus geleerd om meer mee te ver dedigen. Dat kost veel kracht.' Anthony Obodai onderschrijft dat met een diepe zucht. 'Hier is het lopen, lopen, lopen. Echt niet normaal. We mogen ook weinig acties maken. Dat mis ik wel.' Toch gaat het inmiddels goed met Obodai. 'Ajax heeft gezegd dat ik hierheen moest. Ik heb een gesprek gehad met Leo Beenhakker en Ronald Koeman. De trainer heeft tegen mij gezegd dat als ik het bij GBA goed doe, ik terug mag komen naar Ajax. Dat was leuk van hem.' Obodai woont tegenover het stadion en boven een café. Voor het eerst van zijn leven heeft hij een eigen huis. In Amsterdam woonde hij bij een gastgezin. 'Daar kon ik natuurlijk niet alles doen wat ik wilde. Als ik vrij was, moesten we aan tafel zitten en "gezellig" praten. Echt Nederlands. Dat vond ik niet altijd leuk. Ik ben Afrikaan en wil altijd naar buiten. Een paar maanden geleden is mijn vriendin ook hiernaar toegekomen en nu woon ik voor het eerst samen. Echt heel spannend.' Voor Kwame Quansah blijft het nog zoeken. Hij is niet tevreden met zijn positie in het veld. Quansah: 'Ik speel vaak op het middenveld ter wijl ik spits ben. Dat is moeilijk. Nu moet ik terugzakken en dat ben ik niet gewend. Ik ben natuurlijk wel blij dat ik kan spelen. Ik werk aan mijn zelfvertrouwen en wil alles laten zien wat ik kan. Dit seizoen wil ik hier afmaken. Over het vervolg van mijn carrière moet ik gaan naden ken. Ik moet voetballen.' Het voetballen is mis schien even wennen, maar wonen en leven in Antwerpen vindt Quansah wel erg leuk. Net als Walker woont hij in de binnenstad. Vooral het eten in België vindt hij erg lekker. Dan heeft hij het niet over Vlaamse frites, Brusselse wafels of waterzooi. Spaghetti, dat vindt hij het lekkerst bij de Zuiderburen. 'Nee, mosselen lust ik niet.' Mokoena begrijpt dat de nieuwelingen het zwaar hebben maar vindt wel dat zij moeten doen wat er van ze gevraagd wordt. 'Zeker, ver weg van je familie spelen, zo ver van huis, is zwaar. Zeker voor jonge jongens die ook niet altijd spelen. Maar luister naar de trainer. Doe Assistent-trainer Simon Tahamata op de training in gesprek met Kwame Quansah. wat hij wil, dat is genoeg. Als je je niet gelukkig voelt met je positie, kan je dat duizend keer zeggen, maar zolang die andere speler het goed blijft doen, is dat een probleem. Het belangrijk ste voor ons als we hier komen, is dat we spe len. Als je speelt, dan moet je aan de mensen van Ajax laten zien: I can fly.' Venijn Vrijdagochtend tien uur. Het regent op het Wil- rijkse Plein, waar het trainingsveld van GBA gelegen is. In het stadion kleden de jongens en de trainers zich om en daarna gaan ze carpool end naar de verveloze trainingsaccommodatie. Het is de laatste training voor het duel tegen AA Gent. De sfeer is ontspannen en er wordt veel gelachen. Bij het partijtje aan het slot van de training doen hoofdtrainer Franky Van der Eist en assistent-trainer Simon Tahamata mee. De andere assistent-trainer, Willy Wellens fluit. De trainers worden niet ontzien. Kwame Quan sah verovert zonder aanzien des persoons de bal van Simon Tahamata. Taha mata: 'Als wij meedoen moe ten we oppassen, want hij geeft je gerust een schop. "Je doet toch mee," zegt hij dan. Ik heb dat vroeger ook gedaan bij Hassie van Wijk in de zaal. Ik houd daar wel van.' De verwachtingen waren hoog gespannen toen de drie jon gens uit Amsterdam kwamen. Degenen die van Ajax komen, moeten iets extra's brengen, vinden ze bij GBA. En dat Wal ker in 1999 met Brazilië onder de 17 wereldkampioen is geworden heeft ook iedereen meegekregen. Tahamata: 'Anthony heeft een goede voor bereiding meegemaakt. Hij maakte een heel goede indruk, een betere dan Walker en Kwame aan het begin van het seizoen. Kwame krijgt wel zijn kans, maar hij zal wat scherper moeten zijn. Hij zegt altijd dat 1 hij op een heel andere positie speelt dan bij Ajax, maar hij moet gewoon meer zijn best doen. Doe wat je gevraagd wordt, dan is er niets aan de hand. Vaak zegt hij "ja maar...", maar soms houdt het op. Laat het maar zien op het veld, dan heb je recht om "ja maar" te zeggen, anders niet. Bovendien speelt hij toch? 'Walker is, misschien, sinds kort pas weer de Walker van Ajax,' aldus Tahamata. 'Als je AJAX MAGAZINE DECEMBER 2002/JANUARI 2003

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 65