Demi Demirtas had met twee doelpunten een belangrijke inbreng in de bekerwinst op DCC. vast op eigen helft. Er kwamen wat kleine kans jes, maar pas na een half uur had Ajax succes. Mare Geestman ging over de linkervleugel ach ter een schijnbaar hopeloze bal aan, kapte bij de cornervlag zijn tegenstander uit en liet ver volgens een perfecte voorzet los op de inko mende Cleon Banel, die de bal hard in het doel kopte: 0-1. Aanval na aanval golfde daarna op het doel van Zuidvogels af, maar de beslissende pass bleef tot kort voor de rust uit. Toen bereikte Demi Demirtas, goed door het midden opkomend, Lanoy Macnack en die zorgde voor een 0-2 ruststand. Na de rust begon Zuidvogels aan een fel offen sief, wat resulteerde in vijf corners op rij. Toen na een vrije schop de bal via de binnenkant van de paal en de rug van Raymond Homoet in het Ajax-doel belandde, raakte Ajax de zekerheid volkomen kwijt. De spelers hadden moeite om elkaar, zoals voor rust wel gebeurde, te vinden, en als er al een doelkans kwam, duurde alles zo lang dat de thuisploeg iedere keer in kon grijpen. Het was een geluk, dat ook Zuidvogels bijzonder slecht omging met de kan sen, want op basis van de tweede helft had de thuisploeg een gelijkspel ver diend. Ajax bleef echter overeind. Ajax - DCG 4-3 Ajax speelde in de tweede ronde van de beker tegen het zaterdagteam van DCG. Het werd een memorabele wedstrijd, waarin Ajax met 4-3 aan het langste eind trok. Ajax nam al spoedig de leiding, toen Cleon Banel een vrije schop mocht nemen die niet goed verwerkt werd en Jamal Akachar uit de rebound kon scoren. Omdat ook Ajax defensief een steekje liet vallen was het bij rust 1-1. In de tweede helft had Ajax aanvankelijk een overwicht, maar het was DCG dat scoorde. Gior gio Tsie kreeg zijn tweede gele kaart en moest derhalve van het veld. Uit de toegekende vrije trap verdween de bal in de kruising achter Den nis van der Wal. Ajax was even de weg kwijt en daarvan profiteerde DCG door na een snelle aanval zelfs 1-3 aan te tekenen. Toen Demi Demirtas tien minuten voor tijd zijn schot via een DCG-been in het doel zag verdwij nen, begon Ajax er toch nog in te geloven. Vanaf dat moment leek het steeds of Ajax een man meer had en de tegenstander werd com pleet weggetikt. Eén minuut voor tijd werd het door een vrije schop van Cleon Banel 3-3 en in blessuretijd kopte Demi Demirtas, uit een voor zet van Said El Aiouni, Ajax naar de volgende ronde. Ajax - Montfoort 3-2 Ajax heeft het traditioneel moeilijk tegen Montf oort en bleef thuis ook maar net overeind: 3-2. Montfoort speelt een soort voetbal dat Ajax niet ligt. Binnen tien minuten stond Ajax dan ook op een 0-1 achterstand. Een dieptepass werd door de verdediging verkeerd ingeschat en uit een lob over de uitkomende Raymond Homoet ver dween de bal in het doel. Ajax had lang nodig om van deze tegenslag te herstellen. Pas vijf minuten voor rust kwamen de Amsterdammers langszij. Jamal Akachar ver overde de bal op de linkervleugel, kwam naar binnen, passeerde drie spelers en schoot de bal snoeihard in de verre bovenhoek. Lang had de ploeg daar geen plezier van, want twee minu ten later was het al weer 1 -2 en deze goal was een kopie van de eerste Montfoortse treffer. Opnieuw zag de verdediging er niet goed uit. In de tweede helft bleef Montfoort gevaarlijk en Ajax kon niet in zijn ritme komen. Jamal Akachar kreeg een uitgelezen kans op de gelijkmaker, maar hij kopte de van de deklat terugspringende bal hard over, na een goede inzet van Gerben Drost. Drost werd in het laatste kwar tier de man of the match. Eerst veroverde hij op het midden veld de bal, wrong zich op zijn eigen manier langs drie tegen standers en stelde Giorgio Tsie in staat de gelijkmaker te sco ren. Vijf minuten voor tijd pas seerde Drost zelf de Montf oortse keeper, toen een vrije schop van Mare Geestman via de keeper en de paal plotseling voor zijn voeten viel: 3-2. Montf oort was zwaar teleurgesteld, nog niet eens zozeer door de nederlaag, als wel over het feit dat Gerben Drost, vorig jaar speler van Montf oort, hen de das had omgedaan. In het Ajax-kamp was het feest, want door deze overwinning en de nederlaag van de concurrent werd Ajax kampioen van de eerste periode. Wim Heisterkamp Lanoy Macnack in duel met een spe ler van DCG. Het enerverende bekerduel tegen de zaterdagama teurs van de club uit Amsterdam- Noord werd door Ajax met 4-3 gewonnen. cn> Ajax 2 -1Jsselmeervogels 2 5-0 VRC 2 - Ajax 2 1-3 Q Ajax 2 - GWV 2 6-1 •H Ajax 2 - Montfoort 2 5-0 Beker: RAP 2-Ajax 2 1-8 s_ Ajax 3 - Woudenberg 2 3-1 o IJsselmeervogels 3 - Ajax 3 0-1 Ajax 3 - CJW 2 3-2 Abcoude vet - Ajax vet 4-4 Voorland vet - Ajax vet 1-3 Ajax vet - Kadoelen vet 4-0 Kon. HFC vet - Ajax vet 3-1 AJAX MAGAZINE DECEMBER 2002/JANUARI 2003 61

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 61