Periodetitel voor Ajax zaterdag De zaterdagamateurs van Ajax hebben een succesvolle reeks achter de rug. Het team van trainer Bob de Klerk bleef in de competitie ongeslagen en pakte met de winst op Montfoort de eerste periodetitel. Ook bereikte Ajax de volgende ronde van de beker. al twee maal, en ook nu speelden de Amster dammers moeizaam. Toch won Ajax deze keer wel: 2-1 Ajax kwam na een half uur op voorsprong. Glen Macnak kwam over links goed door, speelde in de buurt van de cornervlag twee tegenstanders uit en liet een voorzet los die door alle Odin- spelers werd gemist. Maar niet door Jamal Ahaddouch, die de bal hard in de touwen joeg. Ajax leidde halverwege dan ook met 1-0. In de tweede helft domineerde Ajax, al bleven de uitvallen van Odin gevaarlijk. Bijna kwamen de Heemskerkers langszij, toen hun spits onver wacht vrij baan kreeg na een van richting veran derd schot. Keeper Raymond Homoet was ech ter attent en voorkwam erger door goed zijn doel uit te komen. Even later stond Homoet zelf aan de basis van de 2-0. Hij gaf de bal snel mee aan zijn verdedigers, die de in de diepte sprin tende Jamal Akachar vonden. Akachar schoot fraai de bal onder de doelman door voor de 2-0. Met het idee dat de wedstrijd al beslist was werd Ajax steeds slordiger. Odin zette aan voor een slotoffensief. Tien minuten voor tijd scoor den de bezoekers de aansluitingstreffer: 2-1. Aziz Ouaouirst kreeg nog een grote kans om het duel namens Ajax in het slot te gooien, maar hij struikelde alleen voor het doel. Ajax bleef wel overeind, al kon de ploeg niet overtuigen. Zuidvogels - Ajax 1-2 Ajax won bij Zuidvogels met 2-1De wedstrijd in Huizen was er een met verschillende gezich ten. In het eerste kwartier ging Ajax mee met het opportunistische spel van de Huizenaren. Daarna nam Ajax echter het heft in handen en zette het met goed positiespel de tegenstander I i Jamal Akachar opende de score tegen DCG. ^■■1 SDV Barneveld - Ajax 0-0 De wedstrijd tegen SDV Barneveld was niet bepaald groots, maar wel spannend. Het bleef 0-0. In de eerste helft waren de ploegen aardig aan elkaar gewaagd, al kreeg Ajax met verve lende blessures te maken. Eerst raakten Glen Soetosenojo en Mare Wolthuis in een duel met een tegenstander eikaars hoofd, waarbij Soeto senojo zodanig gewond raakte dat hij naar een ziekenhuis moest worden vervoerd. Hij moest daar zelfs een nacht ter observatie blijven. Mare Wolthuis kon met een grote tulband de wed strijd vervolgen en deed dat met verve. Invaller Said El Aiouni moest op zijn beurt kort na de rust alweer worden ver vangen door Aziz Ouaouirst, nadat hij flink in de zij was geraakt. Ondanks deze tegen slagen speelde Ajax in de tweede helft beter dan SDVB en de Amsterdammers hadden dan ook het meeste recht op I een treffer. Lanoy Macnack verscheen alleen voor de doel- 1 man, die hij niet wist te passe- 5 ren, Cleon Banel zag een vrije O 2 trap vanaf 25 meter op het laatste moment uit de bene denhoek worden getikt en Aziz Ouaouirst kwam tot twee maal toe goed door over de rechterf lank, maar zijn schot ging beide keren voor het doel langs. Omdat Ajax achterin bekwaam over eind bleef, eindigde de wedstrijd zoals hij was begonnen. Ajax - Odin '59 2-1 De amateurs van Ajax hebben het traditioneel lastig tegen Odin. Vorig seizoen verloor Ajax ook AJAX MAGAZINE DECEMBER 2002/JANUARI 2003

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 60