De Al komt op gang Je De ploeg van Danny Blind kende een stroeve seizoenstart. Drie nederlagen op rij en vervolgens een gelijkspel waren resultaten die niet gewoon zijn voor de Al. Daarna kwam het hoogste jeugdelftal op toeren en werd punt na punt behaald. Geleidelijk klom het team omhoog op de ranglijst. Het was even wennen aan het begin van het seizoen. De Al stond op de laatste plaats van de ranglijst. Zeker gezien de prestaties van vorig seizoen waren de verwachtingen weer hoog gespannen. Toch kan geen vergelijking gemaakt worden. Danny Blind heeft een aantal jongens, onder wie Nigel de Jong en Wes ley Sneijder, kunnen laten doorstromen waardoor de onervaren heid in de huidige selectie toenam. Tegen FC Utrecht, de vijfde competitiewedstrijd, werd op de eigen Toekomst de eerste over winning (3-1) geboekt. Een week later waren de mannen van Blind dan ook zeer gemotiveerd om in Enschede tegen FC Twente opnieuw drie punten in de wacht te slepen. De Al werkte keihard en creëerde zeker vijf prachtige kansen maar de bal wilde er niet in. De paal stond tot twee keer toe een doelpunt van Daniel de Ridder in de weg en een bal van Hedwi- ges Maduro werd van de lijn gehaald. In de laatste minuut leek de ploeg toch loon naar werken te krijgen toen Gerard Aafjes een corner doorkopte waarna Jerold Promes de bal in het doel kon werken. Maar het ongelofelijke gebeurde. Twee minuten in bles suretijd maakten de Tukkers alsnog gelijk. Het was voor Danny Fred Benson Erchiah is veel vuldig doel treffend voor Ajax Al. Blind een uitslag om bijna moedeloos van te worden. 'Opnieuw verloren we daar zwaar onverdiend twee punten. In totaal had den we er tot dan toe al elf verloren. Soms was dat het gevolg van halfbakken spel, maar tegen Twente werd keihard gewerkt en viel mijn ploeg niets te verwijten. Voor de jongens was het echt erg dat de overwinning ons daar ontglipt is.' Voor de beker struikelden de A-junioren weer over FC Twente. Na de reguliere speeltijd stond het 1-1 en moesten strafschop pen de beslissing brengen. Helaas voor de Ajacieden werden die beter benut door de Twentenaren en daarmee was de bekerstrijd ten einde. De eerste helft speelde de Al erg goed. Door een afgekeurd doelpunt vanwege buitenspel lukte het niet om op voorsprong te komen. Blind: 'Het was absoluut geen buitenspel. Zulke dingen heb je er dan ook nog bij.' Door een doelpunt van Daniel de Ridder kwam Ajax toch op 1-0, maar een kwartier voor tijd werd het alsnog 1-1'We kwamen die wedstrijd wel vijf keer alleen voor de keeper,' zegt Blind. 'Zij kregen één kans en die bal ging erin. We hadden met 5-1 moeten winnen. De jongens had den wel een opsteker kunnen gebruiken en hadden die ook zeker verdiend. Het zat gewoon even weer niet mee.' Op toeren Daarna was het afgelopen met de tegenvallers voor de Al en kwam de ploeg echt op toeren. Door een prachtige 4-1 zege in Tilburg op het hooggeplaatste Willem II leek de Al alle schroom van zich af te gooien. Met prachtige aanvallen overdonderden de Amsterdamse spitsen de Tilburgse verdediging al in de beginfase. Na acht minuten schoot Fred Benson Erchiah de 1-0 binnen. Tien minuten later maakte Wesley Sneijder uit een prachtige vrije trap 2-0. Na ruim een half uur strafte Fred Benson Frrhiah een AJAX MAGAZINE DECEMBER 2002/JANUARI 2003

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 56