spelers en een zaterdagamateur in het veld, die het uitstekend gedaan hebben. De jongens heb ben keihard gewerkt en hebben vechtlust getoond. We hadden een optisch veldoverwicht, het leverde alleen geen doelpunten op/ aldus de nieuwe trainer. Nipte overwinning Nadat een competitiewedstrijd en een duel in de bekercompetitie voor tweede elftallen waren afgelast omdat het onmogelijk was genoeg spe lers op te trommelen, mocht het team van Van 't Schip pas twee weken later weer aan de bak. En wel in het 'grote' bekertoernooi waarin Ajax 2 vorig jaar zo succesvol tot de halve finale was doorgedrongen. Tegen de zaterdagamateurs van Huizen was Ajax niet echt jong te noemen. Henk Timmer, Jan van Halst, Nikos Machlas en Wamberto stonden in de basis samen met hun teamgenoten Petri Pasanen, Yakubu en Nourdin Boukhari. De aanwezigheid van de A-selectie spelers mocht in eerste instantie niet baten. Ajax maakte het zich onnodig moeilijk en stond bij rust al met 2-0 achter. Het leek of Huizen het hele dorp had laten uitrukken, de meegereisde supporters van de amateurclub zorgden voor en tijdens de rust voor veel sfeer op de tribunes. In de tweede helft vielen ze stil. Nu was het Ajax dat met fris aanvalsspel kans na kans creëerde en Wamberto maakte koud uit de kleedkamer de aansluitingstreffer. Maar door toedoen van doelman Kooistra viel de gelijkmaker pas in de 88ste minuut. Een vrije trap van Wesley Sneijder bereikte Boukhari, die tot grote vreugde van het ook in groten getale aanwezige Amsterdamse publiek scoorde. Een minuut later kon hij Ajax 2 een ronde verder koppen, maar weer redde Kooistra knap. In blessuretijd was de ijverige Nikos Machlas dichtbij succes, maar zijn inzet ging net naast. Er was dus een verlenging nodig om de wed strijd te beslissen. De spelers van Huizen zaten er inmiddels doorheen en trainer Wesseling was uiteindelijk opgelucht dat Boukhari meteen vanaf de aftrap scoorde en voor de Ajacieden een blamage voorkwam. 'Wat nou zonde? Dit is een geweldige prestatie van mijn team,' aldus de oefenmeester van de verliezende ploeg. 'Ik was blij dat die golden goal viel, want als de verlenging lang had geduurd, had ik vier of vijf spelers weg kunnen dragen.' John van 't Schip was niet zo trots op zijn spelers als zijn collega en concludeerde dat 'we het ons onnodig moeilijk hebben gemaakt.' Klassieker Een week na de nipte bekeroverwinning was het weer volle bak op de Toekomst want Feye- Wesley Sneijder is elke week een van de uitblin kers. AIAX MAGAZINE DECEMBER2002/JANUARI 2003 51

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 51