Wisselvallige resultaten B De nieuwe trainer John van 't Schip maakte in de Beloften- competitie een valse start, maar in zowel de 'kleine' als de 'grote' bekercompetitie wist hij met zijn team door te drin gen tot de volgende ronde. Wegens de uitgedunde selectie verschijnt Jong Ajax elke keer in een andere samenstelling op het veld. Gelukkig kan Van 't Schip putten uit de talenten van de Al. Bovendien is zaterdagamateur Jamal Akachar voorlopig bij de selectie gevoegd. ij de laatste wedstrijd van Gerard van der Lem als trainer van Jong Ajax moest het John van 't Schip loopt teleurge steld het veld af na de competitie nederlaag tegen Willem II. team het zonder hem stellen; Van der Lem had griep, Ruud Krol nam de honneurs in Enschede waar. Vanaf het begin maakte runner-up Jong Twente het de koploper moeilijk. Ajax was veel in balbezit, maar het was Van der Paar die de openingstreffer voor de Tukkers maakte. Ste- fano Seedorf had voor rust nog de mogelijkheid om Ajax op gelijke hoogte te brengen, maar zijn inzet belandde in de handen van de keeper. Ook na rust bleven de Amsterdammers aandrin gen. Twintig minuten voor tijd had Wesley Sneijder moeten scoren, maar ook hij ver zuimde dit te doen. Even later verdubbelde Twente de voorsprong door een doelpunt van Collins. Gelegenheidstrainer Krol deed de pres tatie van de jonge Ajacieden af als: 'Het spel was niet slecht, maar slordig.' Door het verlies bleef Ajax 2 koploper van de Beloftencompeti- tie, maar is de voorsprong op FC Twente geslonken tot twee punten. De spelers maakten het oneervolle afscheid van Van der Lem, met wie zij een korte periode zeer prettig gewerkt hebben, een aantal dagen later goed door de trainer uit te zwaaien met een aantal persoonlijke cadeaus. Valse start John van 't Schip trof het niet zijn eerste weken als trainer van Jong Ajax. De coach had wegens blessures en interlands te maken met een zeer uitgedunde selectie. Bovendien was Nigel de Jong inmiddels overgeheveld naar de A-selectie, en keeper Robert Zwinkels en Daniel Cruz waren langdurig geblesseerd. Voor de wedstrijd tegen Willem II haakte Michael Krohn-Dehli ook nog eens af wegens een blessure aan zijn meniscus. De selectie moest daarom worden aangevuld met spelers uit de A-jeugd en met twee zaterdagamateurs. Uit de selectie van Ronald Koeman kon Van 't Schip met het oog op de Champions-Leaguewedstrijd tegen Rosenborg niet putten. En qua prestatie viel het in de eerste wedstrijd ook al niet mee. De toeschouwers op de Toe komst, onder wie de selectie van Willem II 1, zagen dat Willem II al na drie minuten op voor sprong kwam, via een kopbal van Ozkaya uit een corner. Daarna gooide de Tilburgers de boel op slot en was het voor de Amsterdam mers, van wie slechts Wesley Sneijder, Al-pupil Daniel de Ridder en zijn teamgenoot keeper Kenneth Vermeer goed in de wedstrijd zaten, erg moeilijk om door de stugge defensie heen te komen. Vlak voor rust vond Sneijder toch nog een gaatje in de verdediging en schoot de mid denvelder hard in. Doelman Martin stompte de bal met zijn vuisten weg, in de voeten van Jamal Akachar. Maar de zater dagamateur had wellicht last van zenuwen, want hij schoot in de rebound de bal op onbe grijpelijke wijze naast. Na rust had de aanvallende middenvelder van Zaterdag 1 zijn zenuwen wel in bedwang. José Valencia gaf na een lange rush goed voor, waarna Akachar de bal hard binnen schoot, 1-1. Ajax moest daarna op voorsprong komen, maar omdat Stefano Seedorf op eigen succes uit was, zag hij de vrijstaande Kiran Bechan over het hoofd. De slordigheid van de Ajacieden werd onmiddellijk afgestraft toen Willem II na een slecht wegge werkte corner wel weer wist te scoren. De Amsterdammers raakten gefrustreerd en veroor zaakten even later een opstootje toen Sneijder onderuit gehaald werd. De scheidsrechter waar schuwde Seedorf en bestrafte hem met een gele kaart. Onder leiding van een vurige Seedorf ging Ajax op jacht naar de gelijkmaker, maar Willem II deelde in blessuretijd de genadeklap uit en bracht de eindstand op 1-3. Toch was John van 't Schip niet pessimistisch na de nederlaag. 'Er stonden immers vier jeugd- 50 AJAX MAGAZINE DECEMBER2002/JANUARI 2003

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 50