De aftrap Vrijdag 18 oktober 2002 kreeg Nigel de Jong een telefoontje van 'meneer Koeman'. De trai ner vertelde de verdediger van Jong Ajax dat hij bij de selectie voor de wedstrijd tegen AZ zat. Zaterdagochtend om half twaalf belde de trai ner weer ('Ik sliep nog,' aldus De Jong) en deelde hij de verdediger mee dat hij zich niet alleen bij de 'achttien' mocht voegen, maar dat hij zelfs in de basis zou staan. De Jongs ape trotse moeder liet hem zoals altijd 'gewoon met de metro' naar de Arena afreizen. Die avond zag zij haar 17-jarige zoon, al sinds zijn achtste spe lend voor Ajax, zijn debuut in het eerste van hun 'duppie' maken. Ook Nigels vader, oud voetballer Jerry de Jong, zat op de tribune. Ronald Koeman was zeer tevreden over het optreden van de debutant: 'Die laten we voor lopig staan.' Drie dagen later beleefde De Jong zijn vuur doop op het hoogste Europese platvorm, de Champions League. Tegen Rosenborg mocht hij de laatste zeven minuten zijn opwachting maken. Uit tegen Lyon stond de verdediger zelfs in de basis en schakelde hij als mandekker zelf verzekerd aanvaller Govou uit. Dat zijn directe tegenstander in het duel tegen Inter twee prachtige doelpunten maakte, werd hem door Ronald Koeman vergeven. 'Zo'n jon gen mag van mij fouten maken.' Columnist Henk Spaan voegde daar in Het Parool aan toe dat de verloren kopduels helemaal geen fouten waren en De Jong niets te verwijten viel. 'Vooral de voorzet van Vieri met zijn linkervoet was subliem, de daaropvolgende kopbal van Crespo onovertroffen. Twee staaltjes van perfectie, uit gevoerd door twee van de beste spitsen ter wereld,' aldus Spaan. Inmiddels maakte De Jong ook zijn debuut voor Jong Oranje. AJAX MAGAZINE DECEMBER 2002/JANUARI 2003

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 4