Ajax - Internazionale 1-2 (0-0) Champions League - dinsdag 12 november 2002 - Amsterdam Arena - 50.272 Ajax: Didulica; Trabeisi, Bergdolmo, De Jong, Van Damme (58. Witschge); Van der Meyde, Galasek (71. Yakubu), Pienaar (58. Wamberto), Maxwell; Van der Vaart, Mido Coach: Ronald Koeman Internazionale: Toldo; Zanetti, Cordoba, Materazzi, Coco; Conceicao (71. Adani), Morfeo (90. Emre), De Biagio, Almeyda; Crespo (64. Recoba), Vieri Coach: Héctor Raül Cüper Bijzonderheden: Ajax lijkt het in de eerste helft op eigen kracht te gaan redden. De Ajacieden contro leren het spel, krijgen van de Italianen veel ruimte op de flanken en lijken na acht minuten verdiend op voor sprong te komen. Rafael van der Vaart schiet de bal na een kopbal van Mido in de rebound binnen, maar het doelpunt wordt onterecht afgekeurd. Volgens grens rechter Ziiger stond Van der Vaart buitenspel. Scheidsrech ter Meier neemt het advies van zijn assistent over. Niet de enige blunder van de arbi ter overigens; later in de wedstrijd ziet hij een opzette lijke handsbal van Cordoba in eigen strafschopgebied over het hoofd. Na rust heerst er een ander beeld. Niet Ajax, maar Inter komt met overtuigend aan- valsspel uit de startblokken. Na twee vlijmscherpe coun ters slaat sluipschutter Crespo binnen twee minuten op indrukwekkende wijze twee maal toe; de onervaren Nigel de Jong heeft het nakijken. Het publiek in de Arena is na de 2-0 achterstand niet meer bezig met de wedstrijd op het veld, maar volgt slechts de berichtgeving uit Noorwegen over de stand aldaar. Gejuich gaat op als Rosenborg scoort. Vlak voor tijd maakt Lyon gelijk, zodat het tot het fluit signaal in Trondheim span nend blijft. Wanneer blijkt dat de Fransen niet verder dan een gelijkspel komen maken Tonny Bruins Slot en Ronald Koeman een ronde dansje waardoor hen bijna ontgaat dat Van der Vaart in blessuretijd de eer redt door alsnog te scoren. Met hulp van Rosenborg weet Ajax ondanks het verlies door te dringen tot de tweede ronde van de Champions League. Commentaar: 'Schandalig, wat een ama teur.' (Johan Cruijff over scheidsrechter Meier) 'Natuurlijk doe je het van avond liever op eigen kracht, maar gezien alle wedstrijden vind ik dat we het verdiend hebben om door te gaan.' (Ronald Koeman) AJAX MAGAZINE DECEMBER 2002/JANUARI 2003 47 Scoreverloop: 50. Crespo 0-1, 52. Crespo 0-2, 90. Van der Vaart 1-2 Scheidsrechter: Urs Meier (Zwitserland) Groep D Rosenborg - Olympique Lyonnais 1-1 Eindstand Internazionale 6 3 2 1 11 12-8 Ajax 6 2 2 2 8 6-5 Olympique Lyonnais 6 2 2 2 8 12-9 Rosenborg 6 0 4 2 4 4-12 Di Biagio en Materazzi dek ken Nigel de Jong en Mido bij een corner. Links: De Italianen hebben hun han den vol aan Rafael van der Vaart. Links: Net als in de wedstrijd in Milaan moet Jelle van Damme Christian Vieri afstop pen. Rechts: Maxwell in duel met Conceicao. De Bra ziliaan krijgt de ruimte om veelvuldig mee op te komen.

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 47