Roda JC - Ajax 1-1 (0-0) Holland Casino Eredivisie - vrijdag 8 november 2002 - Parkstad Limburg Stadion, Kerkrade -17.500 Scoreverloop: 62. Sonko 1-0, 72. Van der Vaart 1-1 Scheidsrechter: Eric Braamhaar Joey Didulica grijpt hier goed in, maar na rust komt Roda door een blunder van de keeper op voorsprong. Roda JC: Kujovic; Filipovic, Luypers, Brouwers, Sonkaya; Sonko (77. Nygaard), Van Dessel, Vicelich, Soetaers; Cristiano (86. Berglund), Anastasiou (73. Sergio) Coach: Wiljan Vloet Ajax: Didulica; Trabelsi, Bergdolmo, Yakubu, Van Damme; Galasek, Pienaar, Witschge (65. Sikora), Maxwell; Van der Vaart (83. Mido), Zlatan (65. Wamberto) Coach: Ronald Koeman Omdat Rafael van der Vaart na een schitterende beweging de bal in de verre hoek van het doel weet te krijgen, blijft de schade voor Ajax beperkt. Links: De ijverige Richard Witschge voert in de barre weersom standigheden de strijd aan op het middenveld. Rechts: Bij afwezigheid van Cristian Chivu en Nigel de Jong vormt Yakubu dit keer met André Bergdolmo het centrum van de verdediging. Bijzonderheden Storm en regen zijn debet aan de vertraging van de start van het duel. Aangezien de Amsterdamse supportersco lonne oponthoud heeft op de A2, stelt scheidsrechter Braamhaar de aftrap een kwartier uit. Andy van der Meyde en Nigel de Jong rei zen niet mee naar Kerkrade. Van der Meyde omdat hij geblesseerd is, De Jong - inmiddels lid van de A-selec tie - wordt gespaard voor de wedstrijd tegen Internazio- nale. Ook Cristian Chivu, die zijn schorsing voor de compe titie erop heeft zitten, is er niet bij. De Roemeen kampt met de naweeën van zijn rib- blessure. Yakubu neemt deze keer naast André Bergdolmo de honneurs in het centrum van de verdediging waar. Mido is tevens niet geheel fit dus begint Zlatan dit keer weer in de spits. Naast hem staat Rafael van der Vaart, die kort in de wedstrijd tegen de paal schiet. De barre weer somstandigheden vergen een heftige strijd van de spelers op het veld. Een strijd die aan Ajax-zijde wordt aangevoerd door de ijverige Richard Wit schge - als enige Ajacied spe lend met korte mouwen - en de controlerende Tomas Gala sek. De inzet op het midden veld baat echter niet, want Zlatan mist een aantal opge legde kansen op kinderlijke wijze. Na rust ligt het initiatief bij de thuisploeg, maar het is Joey Didulica die Roda aan de voorsprong helpt. De keeper laat een voorzet van Filipovic knullig door zijn handen glip pen, waarna Sonko de bal slechts hoeft binnen te tikken, 1-0. De blunder komt Ajax uiteindelijk niet al te duur te staan als Rafael van der Vaart op schitterende wijze de bal uit de draai in de verre hoek van het Roda-doel weet te krijgen. Commentaar 'Het was geen kans die Rafael kreeg, maar hij wist er toch een doelpunt van te brou wen.' (Ronald Koeman) I 'Zlatan kreeg vandaag twee 1 kansen waarvan ik vind dat het doelpunten hadden moe- 2 ten zijn.' (Ronald Koeman) AJAX MAGAZINE DECEMBER 2002/JANUARI 2003 45

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 45