Ajax - Willem II 3-0 (1-0) Holland Casino Eredivisie - zondag 3 november 2002 - Amsterdam Arena - 48.248 Ajax: Didulica; Trabeisi, Bergdolmo, De Jong, Van Damme; Calasek, Van der Vaart (74. Zlatan), Maxwell; Van der Meyde (46. Witschge), Mido, Sikora (67. Pienaar) Coach: Ronald Koeman Willem II: De Vlieger; Jaliens, Mathijsen, Van Nieuwstadt, Janssens; Landzaat, Mathijssen, Victoria (71.Mourad), Mariana (71. Shoukov); Van der Gun, Sektioui Coach: Mark Wotte Bijzonderheden In de Arena heerst zowel op het veld als op de tribune een lome sfeer. De zware wed strijd in Lyon heeft zijn tol geëist; de Ajacieden zijn ver moeid. Vooral in de eerste helft is de balcirculatie dan ook zeer traag en het is pret tig voor Ajax - met Nigel de Jong op de plek van de geschorste Chivu - dat de eer ste kans die gecreëerd wordt meteen een doelpunt ople vert. Op aangeven van Andy van der Meyde scoort Mido, 1-0. Na rust zet trainer Ronald Koeman een man meer op het middenveld (Richard Wit schge) waardoor Rafael van der Vaart doorschuift en naast Mido in de spits komt te staan. In de 4-4-2-opstel- ling komt Ajax geen moment meer in de problemen, ook omdat Willem II totaal geen moeite doet het de Amster dammers enigszins moeilijk te maken. Spits Van der Vaart beslist de wedstrijd een kwartier voor tijd als hij met rechts de bal hard binnen schiet. Onder luid applaus verlaat Van der Vaart daarna het veld; voor hem in de plaats mag Zlatan aan de bak. Steven Pienaar, vervanger van de redelijk spelende Vic tor Sikora, bekroont zijn goede spel ook nog met een doelpunt, waarna hij de treffer viert met een Zuid- Afrikaans dansje. Aangezien PSV gelijkspeelt neemt Ajax de koppositie weer over van de Eindhove- Commentaar 'Ik vind het verbazingwek kend dat hij zo volwassen speelt. Ik houd hem bij de A- selectie.' (Ronald Koeman over Nigel de Jong) 'In de eerste helft speelde de vermoeidheid na de wed strijd in Lyon ons parten. Gek genoeg kwamen we na rust fitter de kleedkamer uit.' (Rafael van der Vaart) 'Dankzij de zege staan we weer eerste en ligt de druk bij anderen. Daarom is het een prima middag geweest.'(Ronald Koeman) AJAX MAGAZINE DECEMBER 2002/JANUARI 2003 A3 Scoreverloop: 9. Mido 1-0, 72. Van der Vaart 2-0, 88. Pienaar 3-0 Scheidsrechter: Dick Jol Ajacied van de wedstrijd Links: Nigel de Jong speelt op de plek van de geschorste Chivu alsof hij al tijden voor Ajax 1 uitkomt. Rechts: Rafael van der Vaart is bijna weer geheel fit. Maar na zijn doelpunt, een kwartier voor tijd, gunt Koeman hem rust. Oud-Ajacied Denny Landzaat (links) en huurling Cedric van der Gun maken het Ajax slechts sporadisch lastig. Victor Sikora lijkt zijn vorm enigszins te hebben terugge vonden.

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 43