Olympique Lyonnais - Ajax 0-2 (0-1) Champions League - woensdag 30 oktober 2002 - Stade de Gerland, Lyon - 38.134 Olympique Lyonnais: Coupet; Müller, Edmilson, Cacapa, Brechet; Dhorasoo, Juninho, Violeau (59. Vairelles), Carrière (80. Luyindula); Anderson, Govou Coach: Paul Ie Guen Ajax: Didulica; Trabelsi, Bergdolmo, Chivu, De Jong, Maxwell; Pienaar, Galasek, Sikora (65. Yakubu); Mido (55. Van der Vaart), Zlatan (77. Van der Meyde) Coach: Ronald Koeman Bijzonderheden Met een zeer verrassende opstelling overrompelt Ajax het eerste kwartier de Franse kampioen. De tactische zet van Koeman, met een vijf mansmuur (Hatem Trabelsi, Tomas Galasek, Steven Pie naar, Victor Sikora en Max well) op het middenveld, zorgt voor een snelle ope ningstreffer. Nigel de Jong, belast met de bewaking van Lyon-spits Govou, zet de Ajax-aanval op en bereikt Mido. De Egyptenaar geeft voor op Pienaar, die de bal intikt, 0-1. Na vijftien minu ten krijgt Lyon grip op het spel van de Ajacieden en voe ren de Fransen de druk op. Ajax zakt ver terug op eigen helft zodat er een gat valt tussen het middenveld en de aanvallers, die de bal niet kunnen controleren. Koeman besluit daarom in de tweede helft Rafael van der Vaart in te brengen als tweede, bal vaste spits. Mido is het slachtoffer van de omzetting. Kort daarna moet Koeman ongewild de tactiek wijzigen, nadat Cristian Chivu met te veel risico het duel met Vai relles is aangegaan. Scheid- rechter Vassaras haalt de woede van de Ajax-spelers op zijn hals door de overtre ding te bestraffen met een rode kaart, de tweede voor Chivu die week. De woede van de Ajacieden staat overi gens in schril contrast met de ontploffing van emoties van zowel het Franse publiek als de spelers en reserves van Lyon eerder in de wedstrijd, op slag van rust, toen de Griekse scheidsrechter geen doelpunt zag in een kopbal van Anderson, die door Chivu achter de doellijn uit de goal getrapt werd. De slotfase van het duel levert nog enkele benarde situaties op voor het doel van Joey Didulica, verkozen boven Henk Timmer, maar door een aantal fantastische reddingen van de Australiër en door de wilskracht en onverzettelijkheid van de gehele jonge ploeg, blijft Ajax op de been. In de extra tijd verdubbelt Rafael van der Vaart zelfs de voorsprong door zijn rentree te bekronen met een treffer. A1AX MAGAZINE DECEMBER 2002/JANUARI 2003 41 Scoreverloop: 7.0-1 Pienaar, 90. Van der Vaart 0-2 Scheidsrechter: Kyros Vassaras (Griekenland) Steven Pienaar regisseert het vijfmansmiddenveld en zorgt tevens voor de snelle ope ningstreffer. Links: Een overtreding van Cristian Chivu wordt bestraft met een rode kaart, waardoor de aan voerder voor de wedstrijd tegen Inter geschorst is. Rechts: Zlatan omspeelt hier twee Franse verdedigers, maar weet gedurende de rest van zijn speeltijd de bal niet te controleren. Internazionale - Rosenborg 3-0 Stand Internazionale 5 2 2 1 8 10- 7 Ajax 5 2 2 1 8 5-3 Olympique Lyonnais 5 2 1 2 7 11- 8 5 J Rosenborg 5 0 3 2 3 3-11 Links: Koeman kiest in het doel voor de weer fitte Joey Didulica. Na rust houdt hij y door een aantal fantastische reddingen zijn ploeg op de been. Rechts: Rafael van der Vaart is zielsgelukkig met zijn doelpunt in de extra tijd als bekro ning van zijn rentree.

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 41