Katern+ De teams van de Toekomst En verder Inhoud 74 Bewaarnummers Een overzicht van een bijzondere categorie collectors' items: specials over Ajax, uitgegeven naar aanleiding van een kampioenschap, bekerwinst, afscheid, jubileum, verjaardag of, ook dat, relschoppende supporters. 90 Stadion Hardturm In iets meer dan een jaar speelde Ajax twee Champions-Leaguewedstrijden in Stadion Hardturm, de thuishaven van Grasshopper-Club Zürich. De laatste keer met vreugdetranen tot besluit. 96 Eentje! Het ene doelpunt dat Wim Anderiesen in 177 officiële wedstrijden voor Ajax scoorde, was een sensatie: 'Stopperspil blameerde aanval Ajax'. 100 Bui tenstaander Jaap van Zweden De dirigent durft de vergelijking wel aan: 'Er zijn feitelijk niet veel verschillen tussen het coachen van een orkest en het coachen van een voetbalteam.' 6 Bevoorrechte Braziliaan Na een gelukkige jeugd begon Maxwell op vijftienjarige leeftijd aan een ontdekkings reis, die hem via het internaat van Cruzeiro naar Europa bracht. 14 Kroniek Jubilarissen gehuldigd «Michel Platini overhandigt Ajax FIFI-kunstgrascertificaat* Ajax tekent contracten met Fiat en VU medisch centrum Een home voor alle supporters Maak van je mobiel een echte Ajax-telefoon 22 Henk Timmer Hij is niet van Ajax, Feyenoord, AZ of FC Zwolle. Henk Timmer is vooral een man van Hierden en omgeving. 'Waar ik ook kom, ik blijf dezelfde Henk.' 50 Jong Ajax wisselvallig 56 De Al komt op gang 58 Uitslagen en standen jeugdelftallen 60 Periodetitel voor Ajax zaterdag 62 Weerzien in het Vlaamse land De wedstrijd GBA - AA Gent betekende voor de Vlaamse Ajacieden Quansah, Walker en Obodai een warm weerzien met hun voormalige coach Jan Olde Riekerink. 68 Marco van Basten Net toen iedereen zich had verzoend met zijn grote verdwijntruc, meldde Marco van Basten zich aan bij de trainerscursus in Zeist. Niet veel later liep hij stage bij Ajax. Weer iedereen op het verkeerde been. 4 14 21 26 62 67 73 86 89 105 108 108 111 113 114 De aftrap Van Ajax van Eijden Vos preekt de passie Ajax compleet Allianties Bericht uit België Column David Endt Museumstukken Verbeelding Column Theodor Holman Boek De heren media Column Jeroen van den Berg Fanshopping Informatie AJAX MAGAZINE DECEMBER 2002/JANUARI 2003 3

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 3