Waalwijk - Ajax 1-1 RKC (0-0) Holland Casino Eredivisie - zaterdag 26 oktober 2002 - Mandemakers Stadion, Waalwijk - 7.300 Scoreverloop: 56. Hoogendorp 1-0, 68. Maxwell 1-1 Scheidsrechter: René Temmink RKC Waalwijk: Van Dijk; Boulahrouz, Nikiforov, Van den Berg, De Graef; Van Diemen, Molhoek (85. Van Loenhout), Greene; Hoogendorp, Oost (77. Fuchs), Cornelisse (70. Janssen) Coach: Martin Jol Ajax: Timmer; Trabelsi, Bergdolmo, Chivu, Van Damme; Galasek, Litmanen (72. Pienaar), Witschge (60. Maxwell); Van der Meyde, Zlatan, Boukhari (68. Mido) Coach: Ronald Koeman Links: Andy van der Meyde is vooral voor rust op dreef. Rechts: Cristian Chivu moet het op zijn verjaardag bekopen met een rode kaart. Links: Ronald Koeman in conclaaf met scheidrechter Temmink, die besluit de wedstrijd een tijd stil te leggen. Rechts: Maxwell is hersteld van een enkelblessure. De Braziliaan maakt vlak voor tijd de gelijkmaker, zijn eerste offi ciële doelpunt voor Ajax 1 Bijzonderheden In Waalwijk kan Ajax snel afstand nemen van RKC, maar het ontbreekt de aanvallers weer eens aan scherpte. Zla tan krijgt de eerste vijf minu ten al twee kansen tot scoren en een inzet van Andy van der Meyde belandt op de paal. Na twintig minuten bevindt ook oud-Ajacied Serginho Greene zich in kans rijke positie, maar Henk Tim mer grijpt goed in. Weer later tikt keeper Van Dijk een vrije trap van de jarige Cristian Chivu tegen de kruising. In de rust en zelfs daarna eist drumband Wilhelmina alle aandacht voor zich op. De band, nog midden in de uit voering van het repertoire, weigert het veld te verlaten als de spelers en de scheids rechter willen beginnen aan de tweede helft. Op verzoek van de hoofdsteward drente len de majorettes en slagwer kers uiteindelijk van het veld. Ajax lijkt geïnspireerd door het optreden en weet meteen te scoren, maar scheidsrech ter Temmink meent tot onge noegen van het Ajax-publiek dat Zlatan op het moment dat hij de bal van Richard Wit schge ontving, buitenspel stond. De supporters worden nog woedender wanneer Temmink een overtreding van Chivu op Hoogendorp bestraft met een rode kaart. De vrije trap die daarop volgt wordt door diezelfde Hoogendorp via de muur achter Timmer in het doel geschoten. De daar weer op volgende spottende spreekkoren richting de scheidsrechter zijn voor hem reden om het spel twaalf minuten stil te leggen. De tien overgebleven Ajacieden weten zich in die tijd te her groeperen. Op aangeven van de in het veld gekomen Mido maakt Maxwell, hersteld van een enkelblessure, daarna de gelijkmaker, zijn eerste offi ciële doelpunt voor Ajax 1. Door het gelijkspel is Ajax na minder dan een week weer koploper af. Commentaar 'Het was een enerverende avond. We hebben buiten de lijnen gestaan, binnen gewacht en een fantastische drumband gezien.' (Ronald Koeman) Zlatan omspeelt keeper Van Dijk. De Zweed komt, hoewel hij veel kansen creëert, niet tot scoren. In de tweede helft wordt een doelpunt van zijn voet afgekeurd wegens bui tenspel. AJAX MAGAZINE DECEMBER 2002/JANUARI 2003 39

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 39