Ajax - Rosenborg 1-1 (1-0) Champions League - dinsdag 22 oktober 2002 - Amsterdam Arena - 42.026 Ajax: Timmer; Trabelsi, Bergdolmo, Chivu, Van Damme; Galasek, Litmanen, Witschge (83. De Jong); Van der Meyde, Zlatan (71Mido), Boukhari Coach: Ronald Koeman Rosenborg: Arason; Basma, Hoftun, Saarinen, Strand; Karadas, Berg, Skammelsrud (29. Olsen), Brattbakk (74. Ludvigsen); Enerly, F. Johnsen Coach: Nils Arne Eggen Bijzonderheden Ronald Koeman kiest voor een strijdwijze met een bezetting op de vleugels, ech ter met Nourdin Boukhari op links in plaats van Victor Sikora, die de laatste weken niet in een al te beste vorm verkeert. Met fris en attrac tief vleugelspel hebben de Ajacieden in de eerste helft het verdedigend ingestelde Rosenborg in de tang. Om optimaal profijt te behalen uit de vrije ruimte knijpen de middenvelders Tomas Gala sek en Richard Witschge met opzet iets naar binnen zodat de backs lelie van Damme een Hatem Trabelsi veelvul dig op kunnen komen. Vlak voor rust overloopt Trabelsi het hele veld en zorgt ervoor dat Zlatan scoort. Ajax maakt zich kwaad over het feit dat scheidsrechter Ibahez een handsbal in het strafschopgebied over het hoofd ziet, maar heeft niet te klagen als een onbezonnen actie van Zlatan slechts bestraft wordt met een gele kaart. Na rust zet Ajax in eerste instantie het aanvallende spel voort met Jari Litmanen, Zla tan en vooral Boukhari als smaakmakers. Naarmate de wedstrijd vordert verslapt de concentratie van de Ajacie den echter en in plaats van te jagen op een tweede doel punt gaat de ploeg achter over leunen. Even voor tijd straffen de stugge Noren het bij vlagen vermakelijke doch inefficiënte galleryplay van de Amsterdammers af door alsnog gelijk te maken. De aanvallend sterke, maar ver dedigend zwakke Trabelsi wordt gemakkelijk omspeeld zodat Basma onhoudbaar voor Henk Timmer hard in kan schieten. Van Damme geeft de keeper nog wel back-up, maar gebruikt zijn hand om de bal uit het doel te houden; de Belg moet het veld verlaten. Timmer is, vijf minuten nadat hij een inzet van de Noorse spits spectacu lair heeft kunnen tegenhou den, bij de strafschop van Enerly kansloos. Het puntver lies blijft enigszins beperkt, aangezien de wedstrijd tus sen Lyon en Inter tevens in een gelijkspel eindigt. A1AX MAGAZINE DECEMBER 2002/JANUARI 2003 37 Scoreverloop: 41. Zlatan 1-0, 85. Enerly 1-1 (pen) Scheidsrechter: Arturo Daudén Ibahez (Spanje) Groep D Olympique Lyonnais - Internazionale 3-3 Stand Olympique Lyonnais 4 2 1 1 7 11-6 Internazionale 4 12 15 7-7 Ajax 4 12 15 3-3 Rosenborg 4 0 3 1 3 3-8 Links: Scheidsrechter Ibahez in discussie met Litmanen Links: Fred Grim pept Henk Timmer op vlak voor de wedstrijd. Aangezien Lobont, Stekelen burg, Didulica en Zwinkels geblesseerd zijn, wordt keeperstrainer Grim als doel man aan de selectie toege voegd en neemt hij plaats op de bank. Rechts: Zlatan schreeuwt het uit na de openingstreffer. Jari Litmanen speelt tegen Rosenborg zijn vijftigste Champions-Leaguewedstrijd. Rechts: Nourdin Boukhari is een van de smaakmakers van het frisse vleugel spel van de Ajacieden.

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 37