Ajax - AZ 6-2 (3-1) Holland Casino Eredivisie - zaterdag 19 oktober 2002 - Amsterdam Arena - 47.481 Scoreverloop: 3. Perez 0-1, 10. Mido 1-1,12. Mido 2-1, 22. Litmanen 3-1, 48. Litmanen 4-1,61. Perez 4-2, 79. Boukhari 5-2, 84. Boukhari 6-2 Scheidsrechter: Dick van Egmond Bijzonderheden Cristian Chivu wordt met het oog op de Champions- Leaguewedstrijd tegen Rosen borg uit voorzorg buiten de selectie gelaten. André Bergdolmo vormt daarom samen met Yakubu het cen trum van de verdediging. Aan gezien ook Jelle van Damme geblesseerd is, maakt Nigel de Jong zijn debuut in Ajax 1. Mido speelt in plaats van Zla- tan, die kampt met een hoofd blessure, opgelopen tijdens een interland met Zweden. AZ, met de oud-Ajacieden Ole Tobiasen en Tim de Cler, maakt een flitsende start. Perez scoort al na drie minu ten en even daarna schiet Van Galen op de paal. Ajax is wak ker geschud en binnen twee minuten maakt Mido na twee prachtige assists van Van der Meyde twee even zo mooie goals. Tien minuten later pro fiteert ook Jari Litmanen van het goede spel van Van der Meyde wanneer hij de bal op aangeven van de buitenspeler binnen schiet, 3-1. Meerdink probeert dan Maarten Steke lenburg te lobben, maar de keeper weet de boogbal nog net onschadelijk te maken. Stekelenburg verrekt daarbij wel zijn bilspier en wordt in de rust vervangen door Henk Timmer. Wat Meerdink niet lukte, lukt Jari Litmanen in de tweede helft wel. De Fin schiet de bal zeer beheerst over keeper Moens heen, 4-1. Ook Perez kan twee keer scoren, als eerst Yakubu en daarna Bergdolmo niet naar behoren ingrijpen, 4-2. Nourdin Boukhari komt dan in het veld voor de tegenval lende Victor Sikora. Zijn eer ste balcontact is meteen een doelpunt. En na vijf minuten scoort hij weer, ditmaal met zijn hoofd. PSV speelt gelijk zodat Ajax na de vermakelijke winst alleen aan kop staat. Commentaar 'Mijn voorzet was even op vakantie, maar is weer terug van Barbados.' (Andy van der Meyde) 'Al scoor je zeshonderd doel punten, dan nog kiest het publiek Jari tot Ajacied van de wedstrijd.' (Andy van der Meyde) Ajax: Stekelenburg (46. Timmer); Trabeisi, Bergdolmo, Yakubu (69. Pasanen), De Jong; Galasek, Litmanen, Witschge; Van der Meyde, Mido, Sikora (77. Boukhari) Coach: Ronald Koeman AZ: Moens; Tobiasen, Wijker, Opdam De Cler; Meerdink (82. Buskermolen), Robbemond (69. Kromkamp), Lindenbergh, Van Galen; Perez, Nelisse (72. Elkhattabi) Coach: Henk van Stee Links: Jari Litmanen wordt door het publiek gekozen tot Ajacied van de wedstrijd. Rechts: Nourdin Boukhari scoort bij zijn eerste balcontact zijn eerste competitietreffer voor Ajax. Andy van der Meyde had met zijn goede voorzetten een groot aandeel in de vele Ajax-doelpunten. Mido maakt in twee minuten even zoveel doelpunten. Ajacied van de wedstrijd AJAX MAGAZINE DECEMBER 2002/JANUARI 2003

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 35