Feyenoord - Ajax 1-2 (0-2) Holland Casino Eredivisie - zondag 6 oktober 2002 - Stadion Feyenoord, Rotterdam - 42.200 Scoreverloop: 22. Wamberto 0-1, 43. Litmanen 0-2, 56. Van Hooijdonk 1-2 Scheidsrechter: Roelof Luinge Bijzonderheden Niet voor de eerste maal dit seizoen 'toverf Ronald Koe man een verrassende lijst met namen op het wedstrijd formulier. De Rotterdammers hebben er de eerste helft moeite mee in te zien hoe de Amsterdamse 4-2-3-1-forma tie 'staaf. Steven Pienaar legt linksback Rzasa voortdurend in de luren. Ook Zlatan en Jari Litmanen zaaien onrust in de verdediging van Feye noord, waarin Kees van Won deren wordt gemist. Aange voerd door een sterk middenveld creëren de aan vallers kans na kans. Het is dat de Zweed en de Fin niet scherp zijn voor de goal, anders zou Ajax al snel op een 5-0 voorsprong zijn gekomen. Na ruim twintig minuten schiet Wamberto, vanuit niet eens zo'n kans rijke positie, op schitterende wijze alsnog de treffer bin nen. Vlak voor rust maakt Lit manen zijn eerdere missers goed door het tweede Ajax- doelpunt binnen te tikken. In de tweede helft geven de wissels Van Persie en Kalou de Rotterdammers wat meer vaart. Even later sluit Feye noord dan ook aan door een treffer van Van Hooijdonk. Zlatan, die zijn beste wed strijd van het seizoen tot nu toe speelt, en Litmanen vra gen zelf gewisseld te mogen worden wegens blessures. De noodgedwongen omzettingen geven Feyenoord de kracht voor een slotoffensief, hele maal als blijkt dat invaller Mido geen bal onder controle weet te krijgen. Een gelijk spel is voor de Rotterdam mers zelfs binnen handbereik wanneer een vrije trap van Van Persie op de lat belandt. De score verandert echter niet meer en dus troeft Ajax net als vorig seizoen Feye noord af op fysieke kracht, effectiviteit en tactiek. Door de zege is het verschil op de ranglijst nu zes punten. Commentaar 'Ik heb hier nog nooit verlo ren.' (Jari Litmanen) 'Een gelijkspel was niet ver diend geweest.' (Bert van Marwijk) Feyenoord: Zoetebier; Emerton, De Haan (77. Lurling), Paauwe, Rzasa; Song, Bosvelt, Ono, Pardo (46. Van Persie); Van Hooijdonk, Buffel (46. Kalou) Coach: Bert van Marwijk Ajax: Stekelenburg; Trabelsi, Bergdolmo, Chivu, Van Damme; Galasek, Litmanen (73. Yakubu), Witschge; Pienaar, Zlatan (71. Mido), Wamberto (41. Boukhari) Coach: Ronald Koeman De Kuip is Jari Litamen goed gezind. De Fin heeft er nog nooit verloren. Links: Steven Pienaar speelt in het opvallende systeem van Ajax als een soort hangende rechtsbuiten. Rechts: Jelle van Damme zorgt ervoor dat Lurling er niet aan te pas komt. Robin van Persie schopt Hatem Trabelsi op brute wijze onderuit, maar wordt slechts bestraft met een gele kaart. AJAX MAGAZINE DECEMBER 2002/JANUARI 2003

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 33