Rosenborg - Ajax 0-0 (0-0) Champions League - woensdag 2 oktober 2002 - Lerkendal Stadion, Trondheim - 21.600 Rosenborg: Arason; Strand, Basma, Hoftun, Saarinen; Olsen, Skammelsrud, Berg; Karadas, F. Johnsen (35. Enerly), Brattbakk (40. George) Coach: Nils Arne Eggen Ajax: Didulica; Trabelsi, Bergdolmo, Chivu, Van Damme; Galasek, Van Halst (69. Winter), Wamberto, Witschge (79. Maxwell); Mido, Zlatan (69. Van der Meyde) Coach: Ronald Koeman Bijzonderheden Trainer Ronald Koeman gaat tijdens de wedstrijdbespre king in op het verzoek van zijn aanvoerder Cristian Chivu om te spelen. De ver dediger heeft drie dagen eer der in de wedstrijd tegen NAC drie ribben gekneusd, maar denkt het met behulp van pijnstillers en 'Roe meense wilskrachf wel te redden. Zo leidt Chivu de Amsterdamse ploeg, die zon der de geblesseerde Jari Lit- manen met twee spitsen speelt. Wamberto krijgt een vrije rol achter Zlatan en Mido toebedeeld. De vleugel aanvallers Andy van der Meyde en Victor Sikora, bei den niet in uitstekende vorm, beginnen op de bank. André Bergdolmo, in de weken voor het Champions-Leagueduel verwezen naar de reserve bank of de tribune, wordt bij het omroepen van de opstel ling door de supporters van zijn oude club luid bejubeld. De gehele wedstrijd, maar vooral de eerste helft, heeft het kleurloze Ajax een over wicht tegen het kwalitatief beperkte Rosenborg. Voor rust moeten de Ajacieden de wedstrijd beslissen, maar Richard Witschge, Zlatan, Mido en Wamberto verzui men te scoren. De Amster dammers maken het zichzelf nog moeilijk in de eindfase van het duel, waarin Van der Meyde en Wamberto inmid dels de flanken van het elftal bezetten en Aron Winter zijn rentree maakt. In de laatste minuut komt de ploeg zelfs goed weg, als scheidsrechter Benes een overtreding van Jelle van Damme op Enerly in het strafschopgebied niet bestraft. Commentaar 'Hoeveel pijnstillers ik geno men heb? Ik weet het niet, ik ben gestopt met tellen.' (Cris tian Chivu) 'We hebben gewonnen van Lyon, de ploeg die ik in deze poule het hoogst aansla. Daarna hadden we ten min ste één punt moeten halen tegen Inter en vanavond kre gen we waar we recht op hadden.' (Ronald Koeman) Scheidsrechter: Michal Benes (Tsjechië) «SM* i»»s Links: André Bergdolmo, in de weken voor het Champions- Leagueduel verwezen naar de reservebank of de tribune, staat weer in de basis en speelt naar behoren. Rechts: Mido en Zlatan spelen graag samen in de spits, maar tegen Rosenborg kunnen zij geen van beiden imponeren. H? m H! Groep D Internazionale - Olympique Lyonnais 1-2 Aron Winter maakt na meer dan een jaar zijn rentree in Ajax 1. Stand Olympique Lyonnais 3 2 0 1 6 8-3 Internazionale 3 1114 4-4 Ajax 3 1114 2-2 Rosenborg 3 0 2 1 2 2-7 Cristian Chivu wint een kop duel. De Roemeen speelt, hoewel hij kampt met drie gekneusde ribben, de gehele wedstrijd. A1AX MAGAZINE DECEMBER 2002/JANUARI 2003

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 31