Ajax - NAC 2-2 (0-2) Holland Casino Eredivisie - zondag 29 september 2002 - Amsterdam Arena - 45.953 Scoreverloop: 3. Bobson 0-1, 21. Stewart 0-2,47. Zlatan 1-2, 56. Mido 2-2 Scheidsrechter: Jack van Huiten Bijzonderheden Petri Pasanen, wiens directe tegenstander Crespo de voor Ajax teleurstellende goal in Milaan maakte, is door Ronald Koeman buiten de selectie gelaten. De vervanger van Maarten Stekelenburg, de weer fitte Joey Didulica (en dus niet Henk Timmer, die tegen Inter noodgedwon gen moest invallen) ziet in de eerste twintig minuten de bal twee keer achter zich het doel ingaan. De keeper heeft de pech dat de anders zeer solide spelende Hatem Tra beisi tot twee maal toe een hoge bal totaal verkeerd inschat. Daardoor kunnen eerst oud-Ajacied Kevin Bob son en vervolgens Ernest Ste wart vrij voor de goal komen en scoren. De voorsprong van de Brabanders is tegen de verhoudingen in, want Ajax maakt het spel. Na een half uur spelen grijpt Koeman in. Yakubu en Victor Sikora maken plaats voor Andy van der Meyde en Mido. De Aja- cieden beginnen onder lei ding van Richard Witschge aan een gepassioneerde inhaalrace, waarin Mido zorgt voor wat extra tempe rament. Op aangeven van de Egyptenaar maakt Zlatan de aansluitingstreffer. Mido zelf zorgt (na een assist van Zla tan) voor de gelijkmaker. De moegestreden ploeg heeft echter niet meer de kracht om de achterstand in winst om te zetten. Behalve punten verliest Ajax ook twee verde digers. Cristian Chivu loopt een ribblessure op. Zijn ver vanger Johnny Heitinga, die net hersteld van een langdu rige blessure zijn seizoende buut maakt, is er erger aan toe. Hij scheurt de kruisband van zijn linkerknie. Commentaar 'De eerste twintig minuten waren een nachtmerrie.' (Joey Didulica) 'Ik ga niet uitleggen waarom Pasanen er niet bij zat. We hebben 24 spelers. Als ik van iedereen persoonlijk moet toelichten waarom ze wel of niet bij de groep zitten, ben ik morgen nog bezig.' (Ronald Koeman) Ajacied van de wedstrijd Hatem Trabeisi wint een kop duel van Ernest Stewart. Twee blunders van de Tune siër brachten NAC op een snelle voorsprong. Na zijn doelpunt haast Mido zich met de bal onder zijn arm naar de middenstip om snel op jacht te gaan naar de gelijkmaker. Links: Richard Witschge nam na de blessure van Chivu bij afwe zigheid van André Bergdolmo de aanvoerdersband over. Rechts: Johnny Heitinga komt slechts 45 minuten in actie. Vijf minuten voor tijd maakt de pas net weer fitte verdediger een overtreding waarvoor hij bestraft wordt met een gele kaart. Later blijkt dat Hei tinga bij de actie zijn kruis band gescheurd heeft. Ajax: Didulica; Trabeisi, Chivu (46. Heitinga), Yakubu (32. Mido), Van Damme; Galasek, Pienaar, Witschge Sikora (32. Van der Meyde), Zlatan, Boukhari Coach: Ronald Koeman NAC: Babos; Colin, Penders, Schenning (12. Mensah), Gudelj; Feher, Schreuder, Engelaar; Kornejev (46. Boussaboun), Stewart, Bobson (70. Van Den Eede) Coach: Henk ten Cate AJAX MAGAZINE DECEMBER 2002/JANUARI 2003

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 29