Hij is niet van Ajax, Feyenoord, AZ of FC Zwolle. Henk Timmer (31) is vooral een man van Hierden en omgeving. En een doelman die zo bij alle eredivisieclubs onder de lat kan. 'Mensen zeggen: "Jij hebt altijd geluk. Eerst Feyenoord en nu Ajax." Maar ik had liever vijf jaar bij AZ vast in het doel gestaan.' De spelers om hem heen kijken strak voor zich uit. Maar Henk Timmer luistert met een big smile op zijn gezicht naar het Champions- Leaguedeuntje. Ajax neemt het in de Amsterdam Arena op tegen Rosenborg. Doordat de drie jonge en getalenteerde keepers van de selectie gebles seerd zijn, staat hij in het doel. Timmer oogt vrolijk en ontspannen, alsof hij net een prachtig over hemd heeft gekocht en blij in de rij staat om af te rekenen. Kent hij soms geen zenuwen? 'Ik toon nooit echt veel emoties. Tegen mijn vrouw Jac queline heb ik voor de grap weieens gezegd: "Volgens mij heb ik helemaal geen gevoel." Dat meen ik serieus. Als ik in de Champions League moet spelen, voel ik geen zenuwen. Nooit gehad ook. Niet dat het me weinig interesseert. Ik vind het fantastisch! Ik heb eens tegen mezelf gezegd: "Wat kan ik meer doen dan mijn uiterste best?" Dingen raken me wel, maar ik ben nooit bang om fouten te maken. Aangeleerd of aangeboren? Ik weet het bij God niet. Dat komt misschien wel bij ons uit de buurt. Doe je uiterste best en doe normaal. En: fouten zijn men selijk. Mister Perfect bestaat niet.' 27 A1AX MAGAZINE DECEMBER 2002/JANUARI 2003

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 22