Trots Maak van je mobiel een echte Ajax-telefoon AJAK Cruci aal LJir tmmmv Een van de grote hits op dit moment is het downloaden van je favoriete ringtone of logo op jouw eigen mobiele telefoon. Ook de tekst op je voice-mail laten uitspreken SJari is back! door bijvoorbeeld Chivu, of het sturen van een gesproken tekst door bijvoorbeeld Richard Wit- schge (voicecard) naar een goede vriend, behoort inmid- dels tot de mogelijkheden. - KAMPIOEN Een groot deel van de selectie heeft recentelijk de tijd geno men om op een leuke en herkenbare manier diverse bood schappen in te spreken, die door jou naar iemand toe gestuurd kunnen worden voor een verjaardag, of zo maar. En hoe groot zal de verrassing zijn wanneer men jou belt en op jouw voice-mail de stem van Mido hoort? Ajax heeft meege daan in deze ontwikkeling en op de site (www.ajax.nl) onder de rubriek Fanzone en vervolgens Ringtones allerlei zaken verzorgd die een leuke Ajax-tint aan jouw eigen mobiel kun nen geven. Kennen we ze allemaal nog? De tunes van I^PAJAX de rood-witte schare? Elke week wordt de rubriek ververst, dus geen logo of ringtone hoeft je te gaan vervelen. Op de website staat precies uitgelegd wat je moet doen. Een kind kan de was doen. Ga kijken en doe mee met deze nieuwste rage. Wil je nu meteen al een ringtone downlo aden? Dat kan. Bel de bestelhotline 0909-1900, volg de instructies en toets het gewenste bestelnummer in. Opperste concentratie bij de spelers tijdens de opkomst van het cruciale Champions-Leagueduel tussen Ajax en Internazionale. Chivu geschorst. Litmanen die nog steeds met een hamstringblessure kampt (Wat is dat toch met die hamstringblessures?) Toen werd Zlatan ziek. Niet het allerergste, want Zlatan zonder Litmanen is als bier zon der schuim. Althans zo lijkt het. Een dag voor DE DAG dreigde Trabelsi af te vallen. Nog een hamstring. Het moest niet gekker worden. Geluk kig was Van der Vaart er weer. Maar hoe Inter te verslaan zonder Chivu, Litmanen, Trabelsi? En O'Brien nog steeds niet fit. En Stekelenburg. Sombere wolken boven een wedstrijd als een D-day. Links en rechts bange voorgevoelens die werden geuit, pessimistische voorspellingen. Ik kon erin meegaan. Maar toch had zich - vanaf die verrassende uitslag in Lyon - een andere overtuiging diep in mij genesteld. Een voorgevoel dat niet van wijken wist. En vanuit ervaring wist ik dat mijn voorgevoelens bijna altijd uitkomen. Roda uit: mijn voorgevoel voorspelde een gelijkspel en zie daar, het werd 1-1. Het is slechts een - recent - voorbeeld. Nu zei mijn voorgevoel dat Olympique Lyon in Trondheim niet verder zou komen dan een gelijkspel. Mijn voorgevoel gaf er zelfs een uitslag bij: 1-1. Getuigen op mijn werk - mede-Ajacieden - kunnen het bevestigen. Ik vertelde mijn voorgevoel ook aan Gerrie Mühren tijdens Jong Ajax - Huizen voor de beker. Ajax' briljante linkspoot van toen en even briljante scout van nu (Trabelsi o.a.) kon zich niet voorstellen dat de Fransen zich tegen Rosen borg het kaas van het brood zouden laten eten. Mijn verstand ook niet, mijn voorgevoel wel. Enfin, de afloop is bekend. Wij verloren van Inter, zonder Chivu, Litmanen, Zlatan, maar gelukkig met Trabelsi (wat was hij weer goed), maar wij wonnen in Trondheim. Ik ben trots op mijn voorgevoel. Maar die trots verbleekt bij de trots - ondanks de nederlaag - op de jongens in het veld. Trots op dat jeugdige team als geheel, dat gedreven, energiek, dartel, onbe vangen de geslepen Italianen te lijf ging. Trots op een joch als Pienaar, die onafgebroken naar openingen zocht, stuurde en ontregelde. Trots op de 'slungel-Belg1 Van Damme, die onbevreesd intervenieerde en oprukte. Trots op Van der Vaart als voortdurend dreigende verrassing, duveltje uit een doosje, technisch vernuft, knokkend tegen zoveel jaren catenaccio-ervaring. Trots op Nigel de Jong, die zich - ondanks kapitale fouten - een ervaring rijker vocht tegen een van 's werelds beste spitsen. Trots op Bergdolmo, die in alles liet blijken dat hij wist dat zijn vroegere colle ga's van Rosenborg alles uit de kast zouden halen om ons te helpen. Trots op Koeman, die het aandurfde om tegen ervaring, geslepenheid en mar mervoetbal jeugdig elan en verrassing in te zetten. Mede vanwege arbitraal blunderen niet volledig beloond. Maar eens zal het zich uitbetalen. De reikende hand kwam uit Noorwegen, maar ons 'duppie' klopt weer aan de poorten van Europese roem. Ik verheug me op Valencia, AS Roma en Arsenal. Als u dit leest weten we meer en weet ik ook meer over mijn voorgevoel en de uitkomsten ervan. Hopelijk net zo positief als nu. Klaas Vos AIAX MAGAZINE DECEMBER 2002/JANUARI 2003

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 21