Michel Platini overhandigt Ajax FIFA-certificaat kunstgras Michel Platini heeft maandag 11 november aan Ajax-directeur Arie van Eijden en Amster dam-Arenadirecteur Henk Markerink het offciële FIFA-certificaat voor het kunstgraspro ject overhandigd. Na afloop van de persconferentie wisselden Platini, Danny Blind en Marco van Basten hun ervaringen met het kunstgras uit. De vorderingen in het kunstgrasproject zijn de afgelopen maanden in een stroomversnelling geraakt. Met de komst van een verbeterde soort rubber, dat het zand tussen het gras ver vangt, is enige tijd geleden een technologische doorbraak bewerkstelligd. Het kustgrasveld op de Toekomst benadert inmiddels de voetbal- technische eigenschappen van een gewoon natuurveld. De FIFA wil de vorderingen in het project door middel van het certificaat stimu leren. Platini ging tijdens de persconferentie als lid van het Executive Committee van zowel de FIFA als de UEFA uitgebreid in op de ontwik kelingen van het kunstgras, die hij 'heel inte ressant' noemde. 'Ik ben naar Amsterdam gekomen om naast de overhandiging van het certificaat ook met Danny Blind te praten. Met hem wil ik het hebben over de specifieke voetbaltechnische aspecten.' Het kunstgrasveld op de Toekomst is niet het enige veld in de wereld. In Nigeria en Saoedi- Arabië worden soortgelijke velden gebruikt. De klimatologische omstandigheden maken Michel Platini, Marco van Basten en Danny Blind wisselen kort voor de training van de Al hun ervaringen met kunstgras uit. Ajax fungeert als 'pilot club' op het gebied van kunst gras. Het certifi caat dat Michel Platini namens de FIFA aan Ajax en de Amsterdam Arena overhan digde, is bedoeld als stimulans om door te gaan met de experimenten met kunstgras. het gebruik van gewoon gras daar moeilijk. Platini: 'Dit is een van de redenen waarom dit project voor de FIFA zo interessant is. Vooral voor het voetbal in ontwikkelingslanden kan dit een enorme stap vooruit zijn. Voor de FIFA is het wel belangrijk dat het voetbal zelf niet verandert. Vanuit de technische commissie is het een van mijn verantwoordelijkheden om dit te bewaken.' De volgende fase in het project zal de verfij ning van het veld zijn. Arena-directeur Henk Markerink ziet in deze laatste fase een belang rijke rol voor de spelers en trainers weggelegd. 'De nadruk zal vanaf nu liggen op de ervarin gen van de profs. Aan de hand van deze erva ringen kunnen we het veld nog beter maken en ervoor zorgen dat de omstandigheden het zelfde zullen zijn als op gewoon gras.' Dit laatste is ook voor Ajax een belangrijk punt. Ajax-drecteur Arie van Eijden: 'Ajax is blij met dit FIFA-certificaat, maar we zullen pas overgaan op kunstgras als dit dezelfde voet- balspecifieke eigenschappen heeft als een gewoon grasveld.' Rosenborg teleurstellend gelijk (1-1). Wegens het blessureleed onder de jonge keepers staat huurling Henk Timmer in de goal en zit keeperstrainer Fred Grim als reservedoelman op de bank. Woens dag 23 oktober Cristian Chivu overhan digt als ambassadeur van het eerste Ronald McDonald House in Roemenië een cheque als bijdrage voor de bouw van het huis. Vrijdag 25 oktober Johnny Heitinga ondergaat in Colorado (Ver enigde Staten) een geslaagde operatie aan zijn linkerknie. Zaterdag 26 oktober Ajax speelt in Waalwijk met 1-1 gelijk tegen RKC. Cristian Chivu moet na een overtreding op Rick Hoogendorp met rood het veld verlaten. Scheidsrechter René Temmink staakt de wedstrijd twaalf minuten wegens kwetsende spreekkoren. Een aantal spelers van Jong Ajax brengt in België een bezoek aan de wedstrijd GBA - Gent, waar zij hun oude trainer Jan Olde Riekerink (nu coach van Gent) en hun oud-ploegenoten Walker, Quansah, Obodai en Mokoena (verhuurd aan GBA) ontmoeten. Maan dag 28 oktober Naar aanleiding van zijn rode kaart in de wedstrijd tegen RKC schorst de KNVB Cristian Chivu voor één duel. Dinsdag 29 oktober De selectie ver trekt naar Frankrijk voor de Champions- Leaguewedstrijd tegen Olympique Lyon. Aan het eind van de dag werkt Ronald Koeman met zijn ploeg een training af in het Stade de Gerland. Woensdag 30 oktober Onverzettelijk en met wils kracht wint Ajax verrassend met 2-0 van Lyon. Rafael van der Vaart maakt na zes weken zijn rentree. Cristian Chivu wordt ook in deze wedstrijd bestraft met een rode kaart. Donderdag 31 oktober Co Adriaanse wordt aangesteld als de nieu we trainer van AZ. Zaterdag 2 november Op de Toekomst vindt de jaarlijkse hul diging van de jubilarissen plaats. Zondag 3 november In een saaie wedstrijd tegen Willem II weet Ajax uiteindelijk met 3-0 te winnen. Maandag 4 november Ajax 2 heeft tegen de amateurs van Huizen een verlenging nodig om zich te plaatsen voor de tweede ronde van het Amstel- Cuptoernooi. Door een golden goal van Nourdin Boukhari winnen de Amster dammers nipt met 3-2. Dinsdag 5 november Het lot bepaalt dat Ajax 2 in de tweede ronde van de Amstel Cup thuis speelt tegen Willem II. Het lot bepaalt tevens dat de winnaar van dat duel het in de derde ronde moet opne men tegen de winnaar van Excelsior - Sparta. Ajax 1 neemt het in die derde ronde op tegen de winnaar van Roda JC - NEC. Woensdag 6 november Ajax en het VU medisch centrum verlengen hun con tract voor medische behandeling van Ajax-spelers met twee jaar. De UEFA maakt bekend dat Cristian Chivu voor één duel geschorst wordt naar aanlei ding van zijn rode kaart tegen Olympi que Lyon. Vrijdag 8 november In de stro mende regen speelt Ajax in Kerkrade met 1-1 gelijk tegen Roda JC. Door het puntverlies komt Ajax tweede op de AJAX MAGAZINE DECEMBER 2002/JANUARI 2003 17

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 17