Standup comedian lid van de Bordjesclub en mag jaarlijks rond de verjaardag van Ajax aanschuiven aan het traditionele Bordjesclub-diner. Vervolgens werden met een delftsblauw bord op naam degenen geëerd die veertig jaar lid zijn: Teun Bogaard, Tom Kamlag, Dick de Groot, Harry de Waal, Gé van Dijk en Arie van Eijden. Over de laat ste vroeg Van Praag zich reto risch af: 'Wat moet ik van deze man zeggen? Hij heeft zó'n lijst van dingen die hij voor Ajax gedaan heeft. Ajax mag heel blij zijn met een man als Arie als algemeen directeur.' Het applaus dat volgde, was een gepaste afsluiting van de 'eerste helft'. Na de pauze waren de kanjers aan de beurt die een halve eeuw lid van Ajax zijn. Wim Heisterkamp, Cas Harms en Boven Tot zijn grote verrassing werd Rob Been ter gelegenheid van zijn zestigjarig lid maatschap benoemd tot erelid van Ajax. Onder: Erelid Jan Potharst werd gehuldigd van wege zijn zeventigjarig lidmaatschap. Herzegovina met 2-0. In de poule van het Nederlands elftal, dat met 0-3 Oos tenrijk verslaat, wint Tsjechië, met Tomas Galasek, met 2-0 van Wit-Rus- land. Jari Litmanen en Petri Pasanen ver liezen met 2-0 van Joegoslavië. Cristian Chivu en Zlatan ontbreken bij de wed strijden van hun nationale elftallen wegens blessures. Vrijdag 18 oktober Bogdan Lobont hervat na tweeëneen- halve maand geblesseerd te zijn geweest aan zijn schouder de looptraining. Zater dag 19 oktober In de Amsterdam Arena verslaat Ajax AZ met 6-2. Cristian Chivu speelt met het oog op het duel tegen Rosenborg uit voorzorg niet mee. Nigel de Jong maakt zijn debuut. Maarten Ste kelenburg raakt in de wedstrijd weer geblesseerd aan zijn bilspier. PSV speelt dezelfde avond gelijk, waardoor Ajax alleen aan kop van de eredivisie staat. Zondag 20 oktober Op de training raakt Cristian Chivu wederom geblesseerd, dit maal aan zijn rechterenkel. Maandag 21 oktober Aangezien Lobont, Stekelen burg, Didulica en Zwinkels geblesseerd zijn, wordt keeperstrainer Fred Grim als doelman aan de selectie toegevoegd. Ter voorbereiding op het Champions- Leagueduel tegen Rosenborg trekt de selectie zich terug in hotel Huis ter Duin in Noordwijk. Trainer Nils Arne Eggen houdt een persconferentie in het Hilton. Met zijn Noorse team werkt hij daarna een training af in de Amsterdam Arena. Met vier A-junioren en een zaterdag amateur in de basis verliest Jong Ajax, voor het eerst met John van 't Schip als trainer, met 3-1 van Jong Willem II. Dinsdag 22 oktober Ajax speelt in de Champions-Leaguewedstrijd tegen John O'Brien als Jamaicaanse voetballer in een show van de Amsterdamse comedy club Boom Chigago. Ad Visser kregen het bijbeho rende speldje op de revers bevestigd. Jan van Dijk, Ton Spanjaard en Rob Been kre gen die speld tien jaar gele den reeds overhandigd. Zij moesten het ereteken onlangs weer inleveren zodat er ter gelegenheid van hun zestigja rig lidmaatschap een dia mantje kon worden ingezet. Michael van Praag spelde het onder respectvol applaus van de zaal op bij Van Dijk en Spanjaard, en had toen voor Rob Been een verrassing en een nog mooier speldje in petto. Vrijdagavond had de Ledenraad unaniem besloten om Rob Been, lid van verdien ste van de club met een schier onafzienbare staat van dienst, te benoemen tot erelid van Ajax. In de nacht van vrijdag op zaterdag was het geheim goed bewaard gebleven, zodat een volslagen verraste Rob Been naar voren mocht komen om opgenomen te worden in het gezelschap van Uri Coronel, Johan Cruijff, Bob Haarms, Hennie Henrichs, André Kraan, Rinus Michels, Arie van Os, Jan Potharst, Michael van Praag, Wim Schoevaart en Henk Timman. Tot slot wachtte Michael van Praag nog één taak en die bestond uit het huldigen van erelid Jan Potharst, die dit jaar zeventig jaar lid is. Omdat Ajax daan/oor geen ereteken kent (Van Praag suggereerde dat een volgend bestuur daar mis schien wat aan zou kunnen doen), kreeg Potharst een hor loge ten geschenke. Het offi ciële gedeelte van de huldi ging van de jubilarissen werd hiermee waardig besloten, waarna het gezelschap terug keerde naar de bestuurskamer voor het staatsieportret op het balkon en een levendige 'derde helft'. AJAX MAGAZINE DECEMBER 2002/JANUARI 2003

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 16