26 SEPTEMBER -18 NOVEMBER DECEMBER Jubilarissen gehuldigd Op zaterdag 2 november 2002 vond op sportpark de Toekomst de traditionele huldiging plaats van de jubilarissen. De bijeenkomst vormt van oudsher een van de jaarlijkse hoog tepunten in het verenigingsleven omdat het Ajacieden betreft die vijfentwintig, veertig, vijftig, zestig of zelfs zeventig jaar lid zijn van de club. In zijn laatste jaar als voorzitter had Michael van Praag zijn handen vol aan de taak de versierselen te overhandigen aan het exceptioneel grote aantal van twintig jubilerende leden. De huldiging vindt normaal gesproken plaats in de bestuurskamer op de Toe komst. Daar werden de jubila rissen en hun familie nu ook ontvangen, maar voor het offi ciële gedeelte van de ochtend werd uitgeweken naar de feestelijk ingerichte studiezaal. 'We pakken het dit keer klassi kaal aan/ sprak Michael van Praag met een knipoog tot de Na de huldiging verzamelden de jubila rissen op het balkon van de Toekomst voor het staatsieportret. Vanaf links: Jan van Drecht, Thijs Lindeman, Wim Wasse naar, Loek den Edel, Harry de Waal, Jan Potharst, Gé van Dijk, Rob Been, Jan van Dijk, Ed Lefeber, Cas Harms, Dick de Groot, Wim Heisterkamp, Ad Visser, Arie van Eijden, Barry Hulshoff, Wim Ande- riesen. Ton Spanjaard. Op de foto ont breken Ton Kamlag en Teun Bogaard. aanwezigen. Nog niet eerder in de veertien jaar van zijn voorzitterschap was het gebeurd dat hij zoveel jubila rissen had toe te spreken. Hij verontschuldigde zich ervoor dat hij zijn toespraken daarom moest comprimeren, maar dat zou door de lange staat van dienst van degenen die gehul digd werden, nog niet zo een voudig blijken te zijn. Zijn gehoor, onder wie ook de ere leden Jan Potharst, André Kraan, Wim Schoevaart, Hen- nie Henrichs en Uri Coronel, had er vrede mee. Voor Ajacie den is het altijd goed om te horen met hoeveel belange loze inzet hun clubgenoten een steentje bijdragen aan het reilen en zeilen van de vereni ging. Van Praags toekom stige opvolger John Jaakke was eveneens aanwezig en voor hem was het een leer zame dag, want in de opsommingen van de ver diensten van de jubilarissen voor Ajax kwamen gaande weg alle aspecten van het rijk geschakeerde vereni gingsleven aan bod. Van Praag begon met de 'jonkies'. Wim Anderiesen, Loek den Edel, Barry Huls hoff, Wim Wassenaar, Jan van Drecht, Ed Lefeber en Thijs Lindeman ontvingen ieder een bordje, de onder scheiding behorend bij het 25-jarig lidmaatschap. Wie dit kleinood eenmaal in zijn bezit heeft, is automatisch AIAX MAGAZINE DECEMBER 2002/JANUARI 2003 naar Gambia en wilde wel als stand-in fungeren. Vrijdag 11 oktober Rafael van der Vaart hervat de looptraining nadat hij op zaterdag 7 september in de EK- kwalificatiewedstrijd Nederland - Wit- Rusland geblesseerd was geraakt aan zijn knie. John van 't Schip treedt al vanaf 14 oktober in dienst als trainer van Ajax 2. Van der Lem vertrekt dins dag 15 oktober naar Saoedi-Arabië om daar technisch directeur te worden van de nationale voetbalbond. John O'Brien treedt op als standup comedian in de Amsterdamse comedy dub Boom Chi cago. Zaterdag 12 oktober Tomas Gala- sek wint met Tsjechië het kwalificatie duel tegen Moldavië met 0-2. André Bergdolmo wint met 0-1 van Cristian Chivu in de interland Roemenië - Noor wegen. Zlatan maakt de gelijkmaker in het duel Zweden - Hongarije (1-1). Tij dens het scoren raakt de spits knock-out nadat hij in aanraking is gekomen met de Hongaarse doelman. Nader onder zoek wijst uit dat de Zweed bij de actie geen hersenschudding heeft opgelopen, maar uit voorzorg reist Zlatan wel terug naar Amsterdam. Jari Litmanen en Petri Pasanen winnen in Finland met 3-0 van Azerbeidzjan. Yakubu wint met Ghana met 4-2 van Rwanda in het kader van de kwalificatie voor de African Nations Cup. Hatem Trabelsi weet met Tunesië met 1-1 gelijk te spelen in een oefenduel tegen Portugal. Maandag 14 oktober Cristian Chivu keert in overleg met Ajax terug naar Amsterdam om zijn knie te laten onderzoeken. Hij zal daardoor niet inzetbaar zijn voor de interland Luxem burg - Roemenië die gespeeld wordt op 16 oktober. John van 't Schip werk met een uitgedunde selectie zijn eerste trai ning af als coach van Jong Ajax. Dinsdag 15 oktober Onderzoek in het ziekenhuis toont aan dat de rechterknie van Cristian Chivu overbelast is. Er komen geen aan wijzingen aan het licht die wijzen op schade aan het gewricht. Evenmin is een beschadiging van de meniscus geconsta teerd. Jelle van Damme wint met Jong België het EK-kwalificatieduel tegen Jong Estland met 0-1. Woensdag 16 oktober Ajax presenteert de jaarcijfers. De club heeft over het gehele boekjaar 2001- 2002 een negatief resultaat na belastin gen gerealiseerd van 25,8 miljoen euro. Op de Toekomst wordt in het kader van het samenwerkingsverband tussen Ajax en de HET (Hoofd-, Eerste en Tweede klasse) een toernooi gehouden voor de F-junioren. De dag wordt afgesloten met een wedstrijd tussen een combinatie team van Jong Ajax en Ajax Zaterdag 1, aangevuld met A-junioren, tegen het HET-combinatieteam (2-2). André Bergdolmo wint met Noorwegen het EK-kwalificatieduel tegen Bosnië- 15

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 15