MEI JUNI JULI flUGUï Hoogtepunten Ajax in de tweede ronde van de UEFA Champions League! Wat een fan tastische prestatie! Wat een hoogtepunt voor onze prachtige club! Rosenborg bedankt. Sonny Anderson (voor het missen van die laatste kopkans) bedankt, ik weet het. Maar die bedankjes doen toch echt de inspanningen van onze jongens te kort. De twee zeges op Olympique Lyonnais waren van Europese klasse. En tegen Inter kon in ieder geval twee keer met opgeheven hoofd van het veld worden gestapt. Ik weet heel zeker dat er vooraf weinigen waren die vermoedden dat dit jonge Ajax dit al in zich had. In Lyon greep André Bergdolmo onmiddellijk na de wedstrijd zijn telefoon om zijn oude ploeggenoten in Trondheim eraan te helpen herinneren dat Rosen borg in november in de UEFA Champions League nog nooit een nederlaag had geleden. Trainer Eggen verzekerde André dat hij Ajax een handje zou helpen. We hebben er een adres bij voor de kerstkaarten... Inmiddels weten we dat Valencia, Arsenal en AS Roma op bezoek komen in de Amsterdam Arena. Drie Europese topteams. Vandaar dat het mij een goede zaak leek een gebaar te maken naar de 'vaste klanten' van Ajax. Er was discus sie over de toegangsprijzen in de eerste ronde. De vaste supporters kunnen daarom in de tweede ronde een passe-partout kopen voor dezelfde prijs als in de eerste ronde van de UEFA Champions League. Het leek mij logisch dat de vaste supporter mag meeprofiteren van het financieel gewin dat de stunt van Ajax in de UEFA Champions League oplevert. De tweede ronde levert Ajax extra recettes en per wedstrijd een bedrag aan organisatiekosten op. Dat geld kan de club momenteel goed gebruiken. Over het afgelopen boekjaar maakte Ajax een groot boekhoudkundig verlies bekend. Ik formuleer het met opzet zo, want Ajax zit niet in financiële nood. Sterker nog: het lek is boven. Financieel gezien gaat de zon voor Ajax weer schijnen. We zijn op de goede weg. Voor de supporters van Ajax waren er nog meer hoogtepunten. De F-Side vierde zijn 25ste verjaardag met het boek 'F-Side is niet makkelijk!' Hoewel ik mij nooit zal kunnen vinden in alle uitwassen en misdragingen, feliciteer ik de F-Side van harte met het prachtig uitgevoerde boek en hun verjaardag. Wat mij bij het lezen van het boek andermaal trof (andermaal, want ik weet hoe een Ajacied in elkaar steekt), was de diepgewortelde clubliefde bij veel supporters. Het geeft me meteen een handvat om nogmaals een oproep te doen onze prachtige club op Ajax-waardige wijze te blijven steunen. Op de schermen in het stadion staat bij iedere wedstrijd niet voor niets te lezen: 'Voetbal is emotie, maar kwetsen gaat te ver'. De supporters van Ajax moeten er goed van doordrongen zijn dat Ajax op het randje balanceert. Kwetsende spreekkoren, vernielingen, het gooien van voor werpen op het veld, het kan allemaal aanleiding zijn om niet alleen Ajax met forse boetes te confronteren maar ook de supporters hard te treffen. De KNVB heeft duidelijk gemaakt wat de volgende strafmaat wordt: geen Ajax-suppor- ters mee naar uitwedstrijden. Dat is een situatie die ik niet wil. En ik kan mij met de beste wil van de wereld ook geen Ajacied voor de geest halen die dat wèl zou willen... Over willen gesproken: één hartewens van de Ajax-supporters is eindelijk in vervulling gegaan. Met z'n allen kunnen we ongelooflijk trots zijn op het mooi ste en grootste supportershome van Nederland. Met heel veel inzet van Olaf is er bij de trainingsvelden een fantastisch home neergezet. Om er met z'n allen de trainingen te bekijken, om er met z'n allen samen te komen rond de wed strijden. Een home voor ie-de-re Ajacied! Arie van Eijden Donderdag 26 september Onderzoek in het ziekenhuis toont aan dat Maarten Stekelenburg de hamstring in zijn linker been heeft verrekt. De doelman liep de blessure op in de wedstrijd tegen Inter- nazionale. Zondag 29 september Na een snelle 0-2 achterstand weet Ajax door doelpunten van Zlatan en Mido terug te komen tot een 2-2 gelijkspel tegen NAC. Zowel Cristian Chivu als zijn vervanger Johnny Heitinga valt geblesseerd uit. Chivu kneust een rib, Heitinga bescha digt zijn knie. Keeper Joey Didulica maakt zijn seizoendebuut. Maandag 30 september Onderzoek in het zieken huis toont aan dat Johnny Heitinga de voorste kruisband van zijn linkerknie heeft afgescheurd. Het herstel van de verdediger zal zeker zes maanden ver gen. Jong Ajax verliest in het Arke Sta dion met 0-2 van Jong Twente, maar blijft koploper in de Beloftencompetitie. Trainer Gerard van der Lem heeft griep, voor hem in de plaats zit Ruud Krol op de bank. Dinsdag 1 oktober Ajax reist af naar Noorwegen voor het Champions- Leagueduel tegen Rosenborg. Ook Cris tian Chivu stapt in het vliegtuig, hoewel hij nog veel last heeft van zijn gekneusde rib. Ferdi Vierklau en Ajax bereiken overeenstemming over de beëindiging van het contract van de verdediger met onmiddellijke ingang. Vierklau had nog een verbintenis tot 1 juli 2004. Woens dag 2 oktober De Ajacieden weten niet te scoren tegen Rosenborg. Ook de Noren verzuimen dit te doen, waardoor de wedstrijd in een 0-0 stand eindigt. Nikos Machlas is op het laatste moment niet inzetbaar, omdat hij geveld is door de griep. Joey Didulica loopt een lichte enkelblessure op. Brutil Hosé en Ajax bereiken overeenstemming over de beëindiging van het contract van de aan valler met onmiddellijke ingang. Hosé had nog een verbintenis tot 1 juli 2003. Vrijdag 4 oktober Ajax geeft een winst waarschuwing uit. De club verwacht over het boekjaar 2001-2002 ondanks een verbeterd operationeel resultaat toch een zeer fors negatief netto resultaat. Zondag 6 oktober In de Kuip wint Ajax de eerste klassieker van dit seizoen met 2-1. Wamberto raakt geblesseerd aan zijn enkel, waardoor hij naar verwach ting twee weken uitgeschakeld zal zijn. Maandag 7 oktober Tijjani Babangida speelt de rest van het seizoen in Saoe- die-Arabië. Al Ittihad huurt de Nigeri- aanse aanvaller voor zes maanden. Woensdag 9 oktober Yakubu wint met Ghana een oefeninterland tegen Lesotho met 2-1. Oorspronkelijk zou Gabon de tegenstander zijn, maar dat elftal had het vliegtuig gemist. De nationale ploeg van Lesotho was toevallig op doorreis Boven naar onder: Barry Hulshoff is een van de zeven nieuwe leden van de Bordjesclub. Algemeen directeur Arie van Eijden, veertig jaar lid van Ajax, kreeg een warm applaus na zijn huldiging. Veertig jaar lid: Gé van Dijk, die tussen 1943 en 1957 328 officiële wedstrijden speelde voor Ajax 1 14 AJAX MAGAZINE DECEMBER 2002/JANUARI 2003

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 14