De seizoenstarts kleine nederlaag' (Ajax - Sparta 4-0), 'Ajax zon der problemen langs Eagles' (Go Ahead Eagles - Ajax 0-4), 'Gehavend Ajax wint gemakkelijk' (Ajax - Fortuna Sittard 4-0), 'Ajax blijft onaan tastbaar' (NAC - Ajax 0-1), 'Goede tijden in slechte tijden' (Heerenveen - Ajax 0-4), 'Winnen kost geen moeite meer' (Ajax - Vitesse 3-0), 'Ajax achteloos langs FC Twente' (FC Twente - Ajax 0-3), 'Ajax kan niet verliezen' (Feyenoord - Ajax 2-4), 'Ajax heel snel klaar' (Volendam - Ajax 4-0) en 'Ajax voert show op' (Ajax - Roda JC 6-1). Totale doelcijfers: 47-3. Typerend voor de overmacht was de wedstrijd bij Feyenoord. Ajax kwam binnen zeven minu ten met 2-0 achter, maar geen moment wekte de ploeg de indruk dat zij de wedstrijd zou gaan verliezen. Een half uur later stond het al 2-3. Alleen aan de ongepasseerde-845-minu- tenstatus van Van der Sar was een einde geko men, meer niet. Ronald Koeman, destijds Feye- noorder: 'Dat wij binnen tien minuten op een 2-0 versprong kwamen, was een geweldige opsteker. Maar ik heb nooit gedacht: wij gaan winnen.' Frank de Boer: 'Voor ons begon de wedstrijd gewoon tien minuten later. Er was voldoende tijd om alles recht te zetten.' Een week later verpletterde Ajax Roda JC, een seizoen eerder nog de enige Nederlandse club waarvan Ajax niet kon winnen, met 6-1Dit was een van de beste wedstrijden ooit in de Meer gespeeld. We lezen even mee in het verslag van De Telegraaf: 'De perfecte wedstrijd bestaat Jari Litmanen in duel met Rob Witschge tijdens Feyenoord - Ajax (2-4) in het sei zoen 1995-1996. De tiende wed strijd van de com petitie leverde, ondanks de eer ste tegendoelpun ten, de tiende overwinning op. Pas in de der tiende, tegen PSV (1-1), leed Ajax voor het eerst puntverlies. A1AX MAGAZINE OKTOBER/NOVEMBER 2002 Louis van Gaal, Bob Haarms en Leo Beenhakker voorafgaand aan Ajax - Fortuna Sittard op 28 sep tember 1991. Na de met 3-1 gewonnen wed strijd vertrok Beenhakker door de achterdeur naar Real Madrid. c £- Q) -P ra niet. Toch zijn er momenten dat die ultieme prestatie wordt benaderd. Zoals Ajax tegen Roda een half uur tijdens de eerste helft deed en een kwartier in het tweede wedstrijddeel. Fases waarin techniek, tactiek, snelheid en samenspel volledig in harmonie waren. Toen iedere aanval ook een kans opleverde.' Het Parool'Ajax is hard op weg om alle records uit

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 87