Goede start van Ajax zaterdag Zaterdag met een "Ajax-hart". Hij laat me mijn gang gaan. Ik weet wel wat er verlangd wordt, dat hoeft niet allemaal uitgelegd te worden.' Bob de Klerk denkt dat er zeker een plaats is voor een amateurelftal bij Ajax. 'Een paar jaar geleden ging iedere jeugdspeler die niet in het eerste kwam, bij een andere profclub een con tract halen. Dat is nu minder het geval omdat de markt een beetje ingestort is. Nu is de "zaterdag" ook een goede optie om je in de kijker te spe len. Zo speelt Jamal Akachar bij ons, die komt uit de A2. Hij ontwikkelt zich uitstekend en mis schien kan hij straks ergens aan de bak.' De Klerk vindt ook dat Ajax zaterdag een positieve uitstraling naar de amateurwereld heeft. 'We krij gen veel uitnodigingen en kunnen ons meer in the picture spelen. Vergeet niet dat bij de ama teurs de supporters van ons eerste elftal spelen. Dan moet je dus een goede indruk achterlaten.' Hoofdklasse Ajax kende een uitstekende seizoensstart. Als De Klerk het scenario mocht schrijven, speelt Ajax volgend seizoen weer in de hoofdklasse. 'Dat zou natuurlijk fantastisch zijn. ledereen wacht er met smart op. Dan krijg je nog meer aandacht. Maar in de hoofdklasse gaat het om meer dan alleen goed voetbal. Hier krijgen ze dus echt geen cent. Je hebt dan ook echte liefhebbers nodig. Soms frustreert het wel: ik had een paar vleugelspelers op het oog. Die gaan dan naar IJsselmeervogels en Ter Leede. Het is eigenlijk net als bij het eerste elftal. Als Chivu besluit om naar Real Madrid te gaan, is hij financieel ook niet te houden voor Ajax.' Vooralsnog is trainer De Klerk tevreden over zijn spelersgroep. Hij noemt geen favorieten. 'Win nen doe je met z'n allen en verliezen doe je met z'n allen. Ook de bank is heel belangrijk. In de wedstrijd tegen Zwaluwen zaten al die jongens tot het einde toe fanatiek mee te coachen en aan te moedigen. We hebben een vrij jonge groep, die zich nog verder kan ontwikkelen. Ik wil goed voetbal laten zien, met strijd. Op inzet mag je het nooit af laten weten, ook niet als het voetballend wat minder gaat.' Bob de Klerk heeft een contract voor twee jaar bij Ajax zaterdag. Het liefst zou hij daarna full time met voetbal bezig zijn. 'Ik besteed nu twin tig uur per week aan voetbal, naast mijn baan van veertig uur in de week.' Omdat hij een rood wit hart heeft, gaat zijn voorkeur dan ook uit naar een functie bij Ajax. 'Ik zou hier best verder willen. Ik heb mijn diploma's gehaald. Ajax is mijn club, dus als ik hier over twee jaar bijvoor beeld een jeugdteam zou mogen trainen, zou ik die kans zeker aanpakken.' Joris Zandbergen De amateurs van Ajax kenden een prima start van het sei zoen. Onder leiding van de nieuwe trainer Bob de Klerk, die het roer overnam van Edmond Claus, boekte de Amster damse formatie in de eerste drie competitieduels drie zeges. Zwaluwen '30 - Ajax 1-2 De zaterdagamateurs van Ajax openden hun competitie met een 2-1 zege bij Zwaluwen '30. Ajax vertrok enigszins nerveus naar Hoorn, daar het team van de nieuwe coach Bob de Klerk op een aantal plaatsen gewijzigd was ten opzichte van vorig seizoen. Ajax speelde echter een behoorlijke wedstrijd en nam achterin zeer wei nig risico's. Zwaluwen, traditioneel toch een lastige tegen stander, had bijzonder weinig in te brengen. Ajax nam in de tiende minuut verdiend de lei ding. Uit een vrije trap op zo'n achttien meter van het doel krulde Cleon Banel de bal beheerst naar de verste hoek, buiten bereik Cleon Banel wist in elke van de eerste drie com petitiewedstrij den te scoren voor het eerste zaterdagelftal. AJAX MAGAZINE OKTOBER/NOVEMBER 2002 71

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 71