maken Danny Blind voor de groep, terwijl stagiair Van Bas ten observeert. jongens gebleven. In de tweede helft speelde de ploeg de wed strijd professioneel uit. Met dit verlies had ik totaal geen moeite. Ik was tevreden over de eerste helft omdat er behoorlijk voetbal werd gespeeld. Op grond daarvan hadden we ook kunnen win nen.' Nu werd met 1-3 verloren. In de thuiswedstrijd tegen AZ werd het eerste half uur uitstekend gespeeld. Daar was Blind dan ook heel tevreden over. 'Er werd ontzettend goed gecombineerd en goed positiespel gespeeld. Na een 1-0 voorsprong vergaten we de 2-0 te maken. Door die licht zinnigheid en enige naïviteit die wel in de groep zit, kon AZ terug in de wedstrijd komen. Uit een corner werd 1-1 gemaakt. De tweede helft was slecht. We kregen wel kansen om op voor sprong te komen en later weer de mogelijkheid om op gelijke hoogte te komen, maar het lukte niet.' AZ won met 2-1 en dat betekende het derde verlies op rij van de Al. Blind: 'Dat is de rode draad van deze drie wedstrijden. Het positieve is dat zowel tegen Vitesse als tegen AZ het eerste gedeelte goed gespeeld werd. Eigenlijk moet je dan in een fau teuil zitten. Het hadden negen punten moeten zijn maar het zijn er nul. Ik maak me er nog niet druk over. Ik kijk wat er mogelijk is binnen een groep en ook wat er niet mogelijk is. 'Ik heb twee doelstellingen. De eerste is om ieder individu, want daar gaat het om in de jeugdopleiding, sterker te maken. Een speler moet op een niveau spelen dat hij aankan. Ik blijf erbij dat het niet uitmaakt of dat Ajax 1 is of AFC 1 en alles wat ertussen zit. Dat is allemaal gerelateerd aan hun eigen mogelijkheden. Wat ze eruit halen, na een heleboel aangereikt te hebben gekre gen van mij, dat is aan hen. De tweede doelstelling is om vol gend jaar een paar jongens door te laten stromen naar de betaalde tak. Dat is vorig seizoen ook gebeurd. Hopelijk kunnen we aan het eind van het seizoen weer een of twee jongens door schuiven.' Simone Tacx Urby Emanuelson in actie voor Ajax Al tegen Vitesse. Ajax speelde tegen de eeuwige rivaal een behoorlijke eer ste helft, maar verloor de wed strijd. Honderd-procentkansen De Al begon de competitie in Den Haag tegen ADO. Waar van tevoren geen rekening mee gehouden werd, gebeurde toch: er werd verloren. Blind: 'Het was een slechte wedstrijd, die we niet hadden mogen verliezen gezien het spelbeeld. ADO kreeg geen enkele kans, terwijl wij er wel vier of vijf kregen. Dan tel ik echt niet de halfjes of de mogelijkheden, maar de honderd-procent kansen. Ze werden niet benut. Ik was erg ontevreden over het vertoonde spel in de eerste helft. Na de rust viel er niet meer te voetballen. Het was die bewuste regenachtige zaterdag in augus tus. De wedstrijd werd overspoeld. De tweede helft was het veld een grote modderpoel en kon er geen bal meer geraakt worden.' Een week later was het de beurt aan de eeuwige rivaal van de Al, Vitesse. Vorig seizoen werd in de thuiswedstrijd een riante 4-0 voorsprong uit handen gegeven en werd met 4-5 verloren van de Arnhemmers. In de uitwedstrijd hield Ajax de ploeg op 0- 0, voldoende voor het landskampioenschap. Dit seizoen was het opnieuw een kraker. Blind: 'Ik vond dat we de eerste helft goed speelden. Tegen Vitesse hadden we, zonder te overdrijven, met 3-0 of 3-1 voor moeten staan. We kregen drie honderd-procent- kansen. Twee keer alleen voor de keeper en een keer een bal vlak voor de lijn die er niet in ging. Toen liepen we tegen 0-1 aan. Vitesse heeft dan een volwassener groep. Daar zijn heel veel AIAX MAGAZINE OKTOBER/NOVEMBER 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 67