Michael Krohn-Dehli In het beloftenteam mag Michael Krohn-Dehli (19) dit sei zoen voor het eerst ruiken aan het echte werk. Hoewel hij met zijn goede tweede seizoen in de Al inmiddels ook al een plek heeft veroverd in Denemarken onder twintig jaar. Uiteraard hoopt de Deen straks in de voetsporen te treden van illustere voorgangers als Jesper Olsen, Soren Lerby en Michael Laudrup, maar hij heeft geen haast. 'Ik ga ervan uit dat ik dit seizoen nog niet in het eerste zal spelen.' Voor vijfhonderd mensen maakte Michael Krohn-Dehli eind augustus zijn debuut in het tweede elftal in de wed strijd Jong Ajax - Jong AZ. De Amsterdammers wonnen met 9-0, maar de Deen speelde geen opvallende wedstrijd. Na 63 minuten werd hij gewisseld, uitgerekend voor zijn Finse vriend Jussi Kujala. 'Toch had ik wel een goede dag,' zegt de schuchtere Deen opvallend zelfverzekerd in de verlaten pers kamer. 'Ik speel in het tweede niet op mijn favoriete positie, achter de spitsen, want op die plek doet Stefano Seedorf het erg goed. Maar ik kan als rechtsbuiten ook aardig uit de voeten. Vorig jaar heb ik al regelmatig met het tweede meegetraind om aan het tempo te wennen en dat maakt de overgang vanaf de A-junioren wel een stuk makkelijker. Ik denk dat we met Jong Ajax weer een heel aar dig team hebben, maar of we zo ver kunnen komen als vorig jaar, dat is afwachten.' Wennen Michael Krohn-Dehli is alweer bezig aan zijn derde seizoen bij Ajax. Hij is afkom stig van Brondby. Als zeventienjarige tekende hij in juni 2000 een contract dat hem tot 2004 aan de Amsterdamse club bindt. De eerste twee seizoenen speelde hij in de Al onder trainer Danny Blind. 'Het eerste jaar ging het allemaal wat minder, vooral sportief gezien. Ik moest heel erg wennen aan het tempo en de manier van spelen. Toen ik bij Ajax kwam, had ik nog niet internationaal gespeeld, alleen in de Deense jeugd- competitie, en vergeleken daarmee ligt het tempo hier erg hoog. In het begin stond ik wel in de basis, maar daarna raakte ik drie keer geblesseerd aan mijn enkel. Het enige voordeel was dat ik meer tijd had voor de Neder- landse les, dus dat ging erg snel. Nederlands lijkt ook een beetje op Deens, veel woorden zijn hetzelfde. Alleen met schrijven maak ik nog weieens een foutje,' lacht de Deen, die inderdaad uitstekend Neder lands spreekt. Zoals de meeste buitenlandse jeugdspelers heeft Krohn-Dehli tijdens zijn verblijf in Nederland steeds in gastgezinnen gewoond. In eerste instantie woonde hij in een gezin in Culemborg. 'Een heel rustig dorp, maar wel ver weg van Ajax. Elke dag werd ik met een busje naar de Toe komst vervoerd. Twee uur heen en twee uur AJAX MAGAZINE OKTOBER/NOVEMBER 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 62