FC Groningen - Ajax 1-3 (0-2) Holland Casino Eredivisie - zondag 1 september 2002 - Oosterpark Stadion, Groningen -12,500 Scoreverloop: 13. Van der Vaart 0-1, 40. Van der Vaart 0-2, 51. Van der Meyde 0-3, 75. Hugo 1-3 Scheidsrechter: Ben Haverkort Victor Sikora, hier in duel met Pius Ikedia, staat aan de basis van alle drie de Ajax- doelpunten. Links: Rafael van der Vaart bewijst met twee doelpunten zijn waarde voor de ploeg. Rechts: Zlatan komt in het veld voor Mido, die wegens een gebrek aan inzet al na een half uur naar de kant wordt gehaald. Links: André Bergdolmo laat zich aftroeven door Pius Ikedia. Rechts: Nourdin Boukhari maakt zijn debuut in Ajax 1 FC Groningen: Beukenkamp; Elshot, Allach, Boekweg, Floren; Matthijs, Broerse, Hoogstrate (46. Hugo); Krstev (85. Bronkhorst), Ikedia, Tuhuteru (46. Drent) Coach: Dwight Lodeweges Ajax: Stekelenburg; Trabeisi, Bergdolmo, Chivu, O'Brien; Galasek, Van der Vaart, Maxwell; Van der Meyde (87. Boukhari), Mido (32. Zlatan), Sikora (70. Wamberto) Coach: Ronald Koeman Bijzonderheden De KNVB willigt het verzoek van Arie van Eijden om de wedstrijd af te gelasten wegens het feit dat Ajax te weinig kaarten voor zijn sup porters krijgt, niet in. Burge meester Wallage van Gronin gen verbiedt uiteindelijk zelfs de komst van de Ajax-aan- hang uit angst voor suppor- tersgeweld. Ajax weet allerminst te impo neren tegen FC Groningen, dat totaal geen tegenstand biedt. Volgens trainer Koe man ligt dat aan het gebrek aan wilskracht en doorzet tingsvermogen van zijn ploeg. In de dertiende minuut speelt Mido, na een fout van Jordi Hoogstrate, de bal naar Vic tor Sikora. De linkerspits zet Rafael van der Vaart vrij voor doelman Roy Beukenkamp. De middenvelder speelt de keeper op zijn beurt knap uit, 0-1. Al na een half uur haalt Koeman Mido naar de kant. Voor hem in de plaats komt Zlatan, die steeds de moei lijkste oplossingen zoekt. Vijf minuten voor rust wordt het samenspel van Sikora en Van der Vaart wederom beloond met een doelpunt, ditmaal hoeft de middenvel der de voorzet van de linker aanvaller slechts in te tikken. Na rust scoort Andy van der Meyde nog een derde Ajax- doelpunt - weer is de assist van Sikora - maar verprutsen de Ajacieden tal van kansen op kinderlijke wijze. Een kwartier voor tijd blun dert André Bergdolmo ach terin. De Noor laat zich de bal door de aan Groningen verhuurde Pius Ikedia ontfut selen. De Nigeriaan geeft voor, waarna Hugo de eind stand op 1-3 brengt. Ondanks de overwinning is trainer Koeman op de pers conferentie na afloop uiter mate kritisch over het spel en de instelling van zijn spelers groep. Commentaar 'Als je zo speelt als vandaag heb je in de Champions League niets te zoeken.' (Ronald Koeman) AJAX MAGAZINE OKTOBER/NOVEMBER 2002 47

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 47