Vitesse - Ajax 1-2 (1- 0) I Holland Casino Eredivisie - zondag 25 augustus 2002 - Gelredome, Arnhem - 27.500 Scoreverloop: 16. Amoah 1-0, 51. Pasanen 1-1, 77. Chivu 1-2 Scheidsrechter: Herman van Dijk Na een uur spelen lopen de gemoederen hoog op als Mido doorloopt op doelman Jevric. De Egyptenaar biedt zijn excuses aan, maar diverse Vitesse-spelers bemoeien zich alsnog met het voorval. Aanvoerder Chivu probeert het geheel te sus sen. Links: Het tij keert enigszins als Wamberto op de linkerflank gaat spelen. Rechts: Cristian Chivu is uitermate blij na zijn schitterende vrije trap. Bijzonderheden Ajax reist zonder Victor Sikora af naar de oude club van de linksbuiten. Ronald Koeman denkt dat alleen een honderd procent fitte Sikora de druk van het voor hem beladen duel aan zou kun nen. De oud-Vitesse-speler was in de week voor de wed strijd echter een aantal dagen ziek. In een training achter gesloten deuren heeft de ploeg geoefend op het 4-4-2- systeem met Galasek, Pie naar, Van der Vaart en Max well op het middenveld en Zlatan en Mido in de spits. Doch in Arnhem is de uitvoe ring ervan slecht en Ajax begint slap en ongeïnspi reerd. Na een kwartier kijkt de ploeg tegen een achters tand aan. Cristian Chivu duikt 1 onder een lange uittrap van o Jevric door en John O'Brien vergeet rugdekking te geven. Matthew Amoah schiet onbe rispelijk in. Het tij keert enigszins als Wamberto op de linkerflank komt te spelen en Hatem Tra beisi doorschuift naar het middenveld. Twee spelher vattingen zijn voldoende om Vitesse alsnog te vloeren. Doelman Jevric grijpt mis bij een hoekschop van de onzichtbare Rafael van der Vaart. De rebound van Zlatan komt uiteindelijk bij Petri Pasanen terecht, die de bal via een Arnhems been over g de doellijn werkt. Cristian o Chivu beslist het duel met 3 een zondagsschot. De Roe- o meen krult de bal vanaf 35 meter in de bovenhoek en zorgt ervoor dat Ajax na vijf jaar voor het eerst in de Gelredome wint. Commentaar 'Ik heb begrepen dat Ajax met twee spitsen wil spelen in de moeilijke wedstrijden. Vitesse hoort kennelijk tot die categorie, dus dat beschouw ik maar als een compliment.' (Mike Snoei) 'Vitesse begon agressief aan het duel, wij allerminst. Ik heb er in de rust een paar wakker moeten schudden.' tj (Ronald Koeman) O 2: O Vitesse: Jevric; Cornelisse, Stefanovic, Knol, Frankel; Levtsjenko, Janssen, Hofs (66. Martel), Claessens (80. Sone); Mbamba, Amoah Coach: Mike Snoei Ajax: Stekelenburg; Trabeisi, Pasanen, Chivu, O'Brien; Galasek (55. Wamberto), Pienaar (88. Van der Meyde), Van der Vaart, Maxwell; Mido 75. Van Halst), Zlatan Coach: Ronald Koeman Links: Steven Pienaar en Hatem Tra beisi proberen plaaggeest Amoah af te stoppen. Rechts: De in de wedstrijd onzicht bare Rafael van der Vaart in duel met Theo Janssen. AJAX MAGAZINE OKTOBER/NOVEMBER 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 45