1) Ajax - FC Utrecht 3-1 (1- Holland Casino Eredivisie - zondag 18 augustus 2002 - Amsterdam Arena - 34.434 Scoreverloop: 5. Galasek 1-0, 31. Van Mol 1-1, 80. Mido 2-1, 85. Pienaar 3-1 Scheidsrechter: Roelof Luinge Bijzonderheden Ajax opent de wedstrijd in een extreem hete Arena flit send. In de vierde minuut lijkt Rafael van der Vaart zijn ploeg al op een voorsprong te brengen, maar zijn stiftbal belandt op de lat. Een minuut later is het wel raak: Tomas Galasek passeert doelman Wapenaar met een laag schot. In het kwartier dat volgt moet Ajax ook een tweede doelpunt maken maar verzuimt het dit te doen. Geleidelijk krijgt FC Utrecht meer grip op het spel. Na 28 minuten fluit scheidsrechter Luinge af om een korte drinkpauze in te lassen. Even daarna maakt Van Mol gelijk, hoewel het lijkt alsof Cristian Chivu de bal zelf achter doelman Maarten Stekelenburg tikt. Nog voor rust verlaat André Bergdolmo het veld met een bovenbeenblessure. Ajax krijgt een aantal moge lijkheden om weer op voor sprong te komen, maar Mido, Van der Vaart en Victor Sikora weten niet te scoren. Pas nadat Ronald Koeman het spelsysteem verandert door Steven Pienaar en Zla- tan in te brengen voor Max well en Van der Meyde, wordt Ajax weer echt gevaar lijk. Mido kopt een voorzet van Sikora in het doel, 2-1, en vijf minuten later beslist Pienaar de wedstrijd defini tief. Na een misser van Zlatan komt de bal via Van der Vaart voor de voeten van de Zuid-Afrikaan, die de eind stand op 3-1 brengt. Commentaar 'We hebben vandaag niet de beste Mido gezien. Maar hij blijft een man van momen ten. Daarom heb ik hem negentig minuten laten staan En niet voor niets.' (Ronald Koeman) 'Volgens mij was het een eigen goal van Chivu. Dat staat tenminste op teletekst en die hebben toch de hele middag de beelden kunnen bekijken.' (Ronald Koeman) Mido is blij met zijn eerste treffer van het seizoen, Ajax' tweede in de wedstrijd. Ajax: Stekelenburg; Trabeisi, Bergdolmo (38. Pasanen), Chivu, O'Brien; Galasek, |Van der Vaart,] Maxwell (69. Pienaar); Van der Meyde (69. Zlatan), Mido, Sikora Coach: Ronald Koeman FC Utrecht: Wapenaar; Vreven, Zwaanswijk, Bosschaart (83. Roiha), Van Mol; Tanghe, De Jong (75. Roest), Touzani, Van den Bergh; Kuyt, Gluscevic Coach: Foeke Booy AJAX MAGAZINE OKTOBER/NOVEMBER 2002 Rechts: Middenvelder Steven Pienaar komt in het veld voor vleu gelspits Van der Meyde. De Zuid-Afrikaan brengt de eind stand uiteindelijk op 3-1. Ajacied van de wedstrijd De doelpogingen van Rafael van der Vaart stuiten op keeper Wapenaar of op de lat, maar de middenvelder wordt wegens zijn goede spel door het publiek toch geko zen tot Ajacied van de wed strijd. Links: Koeman verandert twintig minuten voor tijd het sys teem door Zlatan naast Mido in de spits te zetten.

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 43