de Arena uitgenodigd voor een handte keningensessie met het eerste elftal. Vrijdag 13 september Ronald Koeman zet Mido buiten de selectie nadat de Egyptenaar voor de camera van AT5 te kennen heeft gegeven dat hij Ajax in december wil verlaten. Mido doet zijn uitspraak nadat hij te horen heeft gekre gen dat hij geen basisplaats heeft in het duel tegen FC Zwolle. Zaterdag 14 sep tember Jari Litmanen maakt zijn rentree in de wedstrijd Ajax - FC Zwolle, die met 2-0 gewonnen wordt. Zondag 15 septem ber In een gesprek met Ronald Koeman en Leo Beenhakker betuigt Mido spijt van de uitspraken die hij heeft gedaan voor de camera van AT5. Ajax legt Mido een geldboete op. Ronald Koeman laat Mido tot na de wedstrijd tegen Olympi- que Lyonnais buiten de A-selectie. Maan dag 16 september De selectie bereidt zich in Noordwijk voor op het Cham- pions-Leagueduel tegen Olympique Lyonnais. Olympique Lyonnais werkt ter voorbereiding op die wedstrijd een trai ning af in de Amsterdam Arena. In Arhnem verslaat Jong Ajax, met Mido in de spits. Jong Vitesse met 1-3. Dinsdag 17 september Na bijna vier jaar afwezig heid in de Champions League bekroont Ajax de rentree met een 2-1 overwinning op Olympique Lyonnais. Zaterdag 21 september Ajax geeft in Roosendaal een 3-0 voorsprong nog bijna uit han den, maar wint uiteindelijk met 3-2 van RBC. Maandag 23 september John van 't Schip zal Gerard van der Lem opvolgen als trainer van Ajax 2. De verbintenis tussen Ajax en Van 't Schip heeft een looptijd van drie jaar en gaat op zijn laatst in op 1 juli 2003. Op de Toe komst wint Jong Ajax met 3-1 van Jong PSV. Dinsdag 24 september De selectie reist af naar Milaan voor het Champions- Leagueduel tegen Internazionale. Woensdag 25 september Een uur lang is Ajax de betere ploeg, maar in Milaan verliezen de Ajacieden met 1-0 van Internazionale. Maarten Stekelenburg raakt na twintig minuten geblesseerd aan zijn hamstring. Henk Timmer ver vangt de doelman en maakt zijn debuut in Ajax 1. o s_ Cristian Chivu kreeg de hoofd prijs uit han den van zijn grote idool Gheorghe Hagi. Gerard van der Lem naar Saudi Arabië Gerard van der Lem, sinds 29 mei van dit jaar terug bij Ajax als trainer van Jong Ajax, tekent per 1 juli 2003 een contract bij de nationale voetbalbond van Saudi Arabië. Van der Lem wordt er technisch directeur. De verbintenis loopt tot en met het WK van 2006. De voetbalbond van Saudi Arabië heeft bij Ajax het verzoek neergelegd Van der Lem al eerder te mogen inlijven. Ajax beraadt zich nog op dat verzoek. John van 't Schip, die in de aanloop van het huidige seizoen opstapte bij FC Twente als hoofdcoach, wordt de opvolger van Van der Lem. De oud-speler en voormalige jeugd- en assistent-trainer van Ajax tekende een contract voor drie jaar dat ingaat op 1 juli 2003. Van 't Schip is echter bereid zoveel eerder als noodzakelijk aan de slag te gaan. Jari Litmanen in de gracht bij de opkomst voor zijn rentreewedstrijd tegen FC Zwolle. 24 AJAX MAGAZINE OKTOBER/NOVEMBER 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 24