een overeenkomst waarin DutchBird voor de komende twee jaar het vliegver- voer voor Ajax zal gaan verzorgen. Roto Smeets De Boer NV verlengt zijn spon sorovereenkomst met Ajax. Maandag 19 augustus Rafael van der Vaart en André Bergdolmo melden zich af voor de interland tussen hun nationale elftallen, waardoor alleen Andy van der Meyde afreist naar Noorwegen. Dinsdag 20 augustus Ajax 2 plaatst zich na en 6-0 overwinning op Hollandia ongeslagen voor de knock-outrondes van de Amstel Cup. Woensdag 21 augustus In het kader van zijn cursus coach betaald voetbal doet Marco van Basten zijn praktijkerva ring op bij Ajax en begint hij als stagiair bij Danny Blind. Nordin Wooter tekent een contract voor de rest van het seizoen bij RBC. Verscheidene Ajacieden spelen met hun nationale elftallen oefeninter lands. Andy van der Meyde wint met het Nederlands elftal met 1-0 van Noorwe gen. Petri Pasanen kan niet voorkomen dat Finland met 3-1 verliest van Ierland. Rusland - Zweden eindigt, net als Frank rijk - Tunesië (met Trabelsi), in een 1-1 stand. Zlatan maakt de gelijkmaker. Tomas Galasek boekt met Tsjechië een 4-1 overwinning op Slowakije. Cristian Chivu wordt in Roemenië met 0-1 versla gen door Griekenland, dat aantreedt zonder Nikos Machlas. Zondag 25 augus tus Door een 1-2 zege weet Ajax voor het eerst in vijf jaar in de Gelredome te winnen van Vitesse. Maandag 26 augus tus Jong Ajax wint zijn eerste competitie duel van het seizoen. Op de Toekomst verslaat de ploeg van Gerard van der Lem Jong AZ met 9-0. Donderdag 29 augustus Na drie seizoenen keert Jari Litmanen terug bij Ajax. Litmanen tekent een overeenkomst voor een jaar en tien maanden. In januari 2003 zullen Litma nen en Ajax de eerste vier maanden van het seizoen evalueren. Aan het einde van het seizoen zullen beide partijen de samenwerking opnieuw evalueren. Ajax heeft Litmanen transfervrij overgenomen van Liverpool. Ajax moet Nando Rafael noodgedwongen laten vertrekken, omdat de Centrale Organisatie Werk en Inkomen (CWI) geen tewerkstellingsver gunning voor de Angolese spits afgeeft. Rafael gaat spelen voor Hertha BSC uit Berlijn. De loting voor de eerste groepswedstrijden in de Champions League koppelt Ajax aan Internazionale, Olympique Lyonnais en Rosenborg. Jong Ajax wint een oefenduel tegen het Japanse Komazawa met 6-1. Vrijdag 30 augustus Cedric van der Gun komt de rest van het seizoen op huurbasis uit voor Willem II. Door middel van loting wordt bepaald dat Ajax 2 in de eerste knock-outronde van de Amstel Cup op 5 november thuis tegen Huizen speelt. Zaterdag 31 augustus De Engelse voet balclub Chelsea neemt het 18-jarige talent Moubarak Boussafa over van Ajax. Zondag 1 september Met zeer matig spel wint Ajax met 1-3 van een zwak FC Gro ningen. Nourdin Boukhari maakt zijn <L •r— E O s_ Ajax-talenten onderscheiden In de rust van de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal tussen Ajax en PSV kregen twee Ajax-talenten uit de eigen jeugdop leiding een fraaie schaal uitgereikt door bondscoach Dick Advocaat. Wesley Sneijder werd gehuldigd als beste speler van de Shell Jeugdcompeti- tie in het seizoen 2001-2002. Nando Rafael werd onderscheiden als topscorer van diezelfde competitie, waarin Ajax Al vorig seizoen landskampioen werd. Met zijn 22 doelpunten leverde Rafael een belangrijke bijdrage aan de landsti tel van de Al. Daarnaast bracht Rafael Ajax 2 met twee doelpunten op gelijke hoogte met FC Utrecht in de halve finale van de strijd om de Amstel Cup. Deson danks heeft Ajax de Angolees, die in 1994 na de moord op zijn ouders, broer en zus uit zijn geboorteland vluchtte en en Nederland asiel aanvroeg, inmiddels noodgedwongen moeten laten vertrek ken naar Hertha BSC uit Berlijn. De Cen trale Organisatie Werk en Inkomen wei gerde een tewerkstellingsvergunning voor Nando Rafael af te geven omdat de speler naar haar mening niet aan het zogenoemde 'kwaliteitscriterium' vol doet. AJAX MAGAZINE OKTOBER/NOVEMBER 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 22