Ontvangst prominenten in Museum Van Loon een zaal die de naam van de oud-Ajax- trainer zal dragen. De openingswed strijd van het Amsterdam Tournament tussen FC Barcelona en Parma wordt door de Spanjaarden met 4-2 gewonnen. Ajax maakt later op de avond indruk door Manchester United met 2-1 te ver slaan. Zaterdag 3 augustus Door een 3-0 overwinning op het Helders elftal eindigt Jong Ajax als derde op het Maritiem Toernooi in Den Helder. Zondag 4 augus tus De tweede dag van het Amsterdam Tournament begint met een 3-0 overwin ning van Manchester United op Parma. Ajax weet een 1-3 achterstand tegen FC Barcelona om te buigen in een spec taculaire 4-3 overwinning, waardoor de Ajacieden het toernooi als winnaar afsluiten. Maandag 5 augustus Jong Ajax wint een oefenduel tegen Hollandia met 3-0. Dinsdag 6 augustus Tijdens een kijk operatie wordt vastgesteld dat het voor ste kapsel van de linkerschouder van Lobont is afgescheurd. Het kapsel wordt vervolgens operatief vastgezet. De ver wachte herstelperiode van de keeper is vier maanden. Fred Grim gaat niet in op het verzoek van de technische staf om zich weer als doelman bij de selectie te voegen. Woensdag 7 augustus Zo'n veer tigduizend fans bezoeken op de Toe komst de jaarlijkse Open Dag. Tim de Cler krijgt geen contract bij West Brom- wich Albion. Donderdag 8 augustus Ajax huurt Henk Timmer van AZ. De keeper tekent een overeenkomst voor de rest van het seizoen. Vrijdag 9 augustus In de eerste poulewedstrijd in de strijd om de Amstel Cup speelt Ajax 2 met 2-2 gelijk tegen eredivisionist AZ. Zaterdag 10 augustus Jong Ajax verliest op het Hilversum Toernooi na het nemen van strafschoppen van Jong FC Porto. Zondag 11 augustus Na een 3-1 overwinning op PSV wint Ajax de Johan Cruijff Schaal. Victor Sikora maakt zijn officiële debuut in Ajax 1Nikos Machlas is niet opgeno men in de selectie. De Griek komt ver volgens niet opdagen voor een training met het tweede en wordt hiervoor beboet. In de rust van Ajax - PSV wordt Nando Rafael onderscheiden als topsco rer van de Shell Jeugdcompetitie. Wesley Sneijder wordt gehuldigd als beste spe ler van de competitie waarin de Al vorig seizoen landskampioen werd. Na een 5-1 overwinning op Volendam winnen de A-junioren de Nederlandse Supercup van de Shell Jeugdcompetitie. Jong Ajax wint met 5-1 van Hilversum waardoor het als derde eindigt op het toernooi aldaar. Woensdag 14 augustus Ajax 2 wint de tweede poulewedstrijd in de Amstel Cup met 0-7 van Ter Leede. Don derdag 15 augustus Rafael van der Vaart en Andy van der Meyde worden door bondscoach Dick Advocaat geselecteerd voor de wedstrijd Noorwegen - Neder land. Zondag 18 augustus In een zinde rend hete Arena wint Ajax de eerste competitiewedstrijd van het seizoen met 3-1 van FC Utrecht. Ajax en charter maatschappij DutchBird ondertekenen Henk Markerink, algemeen directeur van de Amsterdam Arena, benadrukte de goede samenwerking met gemeente, clubs en organisatie door het aanbieden van een door Ans Markus gemaakte ets van het stadion. Vanaf links: Hester Maij (Wethou der sport Amsterdam), Bobby Charlton (Manchester United), Henk Markerink (Amsterdam Arena), Armadeu Bernabeu (FC Barcelona), Arrigo Sacchi (Parma FC), Jeroen Slop (AFC Ajax) en Roger Broomhall (IEP, de organisator van het Amsterdam Tournament). Selectiefoto in pak. Prominenten van het Amsterdam Tournament zijn op de rustdag van het toernooi door de gemeente Amsterdam gastvrij onthaald met een boottocht door de grachten en een ontvangst in het Museum Van Loon aan de Keizers- gracht. Wethouder sport Hester Maij verwelkomde daar onder ande ren de legendarische oud-voetballer en oud-bondscoach van Engeland Sir Bobby Charlton, die nu directeur is van Man chester United. Ook de andere deelnemers aan het Amster dam Tournament waren prominent vertegenwoordigd. Voor FC Barcelona was vice-president Bernabeu aanwezig, voor Parma FC waren dat technisch directeur Arrigo Sacchi en general manager L. Baraldi, terwijl Ajax aanwezig was met de bestuursleden Klaas Nuninga en Hein Blocks, technisch direc teur Leo Beenhakker en financieel directeur Jeroen Slop. De KNVB werd vertegenwoordigd door de vice-voorzitter van de Raad van Toezicht Arie van Os. Hester Maij benadrukte in haar speech dat het Amsterdam Tournament, naast het voortreffelijke voetbal dat het biedt, ook een prachtige promotie is voor de stad Amsterdam. Dit kreeg onder meer gestalte in de uitzending van het toernooi op televisie, nationaal via rechtstreekse reportages van beide toernooidagen op SBS6 en internationaal via 110 buiten landse tv-kanalen over de gehele wereld. AJAX MAGAZINE OKTOBER/NOVEMBER 2002 21

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 21