00 rt3 CD CD INTENSITEIT YON DE EMOTIES SSfeüL*. 108 Tennisser Jan Siemerink zette deze zomer een punt achter zijn loopbaan. Hij won vier ATP-finales en verloor er acht. Ongetwijfeld was een nog mooiere palmares haalbaar geweest, maar daar zit hij zelf niet mee. Sie merink, voor wie de liefhebber naar het sta dion kwam, kijkt tevreden terug en is blij dat hij de beslissing om te stoppen nu heeft genomen. Zo komt er meer tijd vrij om zijn Ajax-seizoenkaart beter te benutten. De laat ste jaren haalde hij niet meer dan vier thuis wedstrijden per seizoen. Eén ambitie heeft de ex-tennisser dus al: dat aantal moet omhoog. mÊi /li Mat? Ga jij dat allemaal zelf betalen? Dat moet je niet doen lflf hoor.' Ik heb drie uur met Jan Siemerink doorgebracht in het Zuiderbad, een grand-café-achtige strandtent in Noordwijk aan Zee. De oprecht bedoelde vraag van Siemerink typeert hem: een bescheiden mens, wars van iedere vorm van arrogantie. Zelfs als ik hem zeg dat het een goed gebruik is dat de interviewer de rekening betaalt (wat hij natuurlijk weet), blijft hij zijn hoofd schudden. De tennisartiest is het er niet mee eens. Wellicht heeft het te maken met de sfeer van het gesprek en de plezierige entourage waarin het plaatsvond. Het lijkt meer op een goed tafelgesprek dan op een interview, met aan de ene kant de vra gensteller en aan de andere kant de geïnterviewde. Ook Sieme rink stelt zo nu en dan een vraag. We drinken ondertussen spa blauw, maar vooral veel cappuccino. Tijdens de strandwandeling vertelt hij lyrisch over de Nederlandse zee. ('Heerlijk om in te zwemmen, en je ziet het er misschien niet aan af, maar ik zweer je dat hij heel schoon is. Schoner dan de Middellandse zee'). Het lijkt alsof ik hem voor de zoveelste keer ontmoet, maar in werke lijkheid is het pas de tweede keer. De eerste ontmoeting moet zo'n acht jaar geleden zijn geweest. De exacte plaats en tijd weten we niet meer. Een tevreden mens, deze Jan Siemerink, die geniet van zijn vrij heid na dertien jaar toptennis. Een zelfverzekerde persoon ook, die in zijn periode als tennisser immer vriendelijk voor iedereen is geweest. Van binnen heeft het wel eens gekookt, maar nie mand merkte dat. Hij noemt zichzelf ergens in het verhaal 'mentaal zwak'. Een iro nische opmerking, die louter betrekking heeft op de Jan Sieme rink van mei 2002. Deze Siemerink heeft net een huis in Noord- wijk gekocht en is daar zo gelukkig mee, dat hij een paar weken later al weet dat het einde van zijn loopbaan nabij is. Geen zin meer om te reizen. Het einde 'Ik had voor mezelf besloten dat ik nog tot en met de US Open zou doorgaan om pas daarna een beslissing te nemen. Definitief kijken of ik door zou gaan of niet, want anders blijf je het zo half doen en daar had ik geen zin in. Als je iets doet, moet je het goed doen. Ik had dit jaar, met de US Open erbij, maar acht toer nooien gespeeld. Dat gaf eigenlijk al een beetje aan dat ik aan het afbouwen was. Na de US Open heb ik thuis alles eens op een rijtje gezet en toen realiseerde ik me dat ik beter gelijk kon stoppen. Dan ben je er meteen vanaf, dacht ik bij mezelf. En het gekke is: je sluit een periode af van dertien jaar, maar het voelde wel als een soort opluchting.' Wat ga je het meeste en wat het minste missen aan tennis? 'Het meest zal ik de intensiteit van de emoties missen. Zowel van het winnen als van het verliezen. Misschien dat het bij mij nooit AIAX MAGAZINE OKTOBER/NOVEMBER 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 108